Hotel Hilton Garden Inn Kraków

Aby zostać w Krakowie na weekend potrzebny jest nocleg. O wolnej miejsca z końcem września nie jest trudno. Teraz należy dobrać cenę do lokalizacji. Najlepiej blisko starego miasta, w okolicach Kazimierza. Jest w czym wybierać. Problem w tym, że wchodząc w szczegół dowiadujemy się, że prawie żaden hotel nie oferuje darmowego parkingu. Ceny za parking przy hotelu sięgają kwot bliskich jednej doby noclegowej. Prawie robi jednak różnicę. Tuż przy Wiśle, z widokiem na Wawel i Kazimierz jest hotel Hilton Garden Inn.

Pokój w Hilton Garden Inn w Krakowie
Pokój w Hilton Garden Inn w Krakowie

Na mnie też już sama nazwa Hilton robi wrażenie. Pod tą nazwą kryją się różnego typu hotele. Garden Inn to wśród nich klasa średnia. Chociaż jak na polskie standardy przyznać trzeba, że to wysoki poziom usług. Hotel Hilton Garden Inn Kraków zapewnia darmowy parking bezpośrednio przy budynku lub wewnętrzny, podziemny. Kolejną opcją w cenie pobytu jest śniadanie. Mamy swoje plany na poranek więc i z tek opcji rezygnujemy.

Rezerwacja w Hilton Garden Inn Kraków

Przemawia za tym również fakt, że bufet w czasach obostrzeń i zakazów ma okrojone menu, pomimo niezmiennej ceny. W miarę możliwości lepiej więc wybrać się ma miasto i spróbować zjeść coś na przykład w jednej z restauracji na Kazimierzu.

Pokój w Hilton Garden Inn w Krakowie
Pokój w Hilton Garden Inn w Krakowie

Na terenie hotelu obowiązują ściśle określone zasady poruszania się. Obowiązkowa maseczka. Tu niestety jeden znaczący zgrzyt i minus dla obsługi. Wieczorową porą na recepcji natknęliśmy się na czterech głośnych panów bez maseczek. Są tuż przy recepcji. Nikt nie zwraca im uwagi nawet wtedy gdy wchodzą wszyscy jednocześnie do windy. Odniosłem wrażenie, że zasada klient nasz pan bierze górę nad bezpieczeństwem wszystkich, przede wszystkim gości.

My, w maseczkach, zameldowaliśmy się bez problemu. Dezynfekcja rąk przed i po wejściu do windy. Szóste piętro, drzwi do pokoju oklejone specjalną plombą. To znak, że był on dezynfekowany i nikt od tamtej pory do niego nie wchodził. Dałbym sobie głowę uciąć, że ma zdjęciach w ofercie masz pokój wygląd inaczej. Jest przestrzeń, choć nieco ograniczona swoboda poruszania się szczególnie przy oknie. Gdy staniemy blisko niego widać zamek na Wawelu. Na pierwszym planie mamy jednak imponujący monument dawnego hotelu Forum. Jest Wisła, widać Kazimierz, powodów do narzekań nie ma.

Pokój w Hilotn Garden Inn Kraków

Bardzo wygodne łóżko. To jeden z największych atutów pokoju. Oprócz niezwykle wygodnego (podwójny) materaca mamy jedną wielką kołdrę. Dopiero rano, po pierwszej wygodnie przespanej nocy zorientowaliśmy się jaka jest olbrzymia. Jeżeli lubicie dobrze i wygodnie wyspać, to musicie mieć hotel Hilton Garden Inn Kraków na uwadze.

Łazienka w Hilton Garden Inn w Krakowie
Łazienka w Hilton Garden Inn

Duży telewizor, wygodna kanapa, możliwość jej rozłożenia dla osoby trzeciej (dziecka). Do tego szklany, trochę niebezpiecznie niewidoczny stolik. Jeżeli chcielibyście, lub musicie, chwilę usiąść przed komputerem to macie do dyspozycji wygodne krzesło biurowe. Przy biurku dostępny jest kabel sieciowy. W całym pokoju wifi działa bezproblemowo.

Drugim, po łóżku atutem jest łazienka z wygodną wanną. Żadnych problemów z ciśnieniem wody czy jej temperaturą. Kolejna dawka przyjemnego relaksu i odprężenia. Łazienka czysta, z niezbędnym zestawem kosmetyków do kąpieli, suszarką do włosów. Jeżeli doszukiwać się jakiegoś mankamentu w tym pomieszczeniu to zwróciłbym uwagę na zasłonę wanny. Gdy bierzemy prysznic, a nie włożymy tej ceraty do środka wanny, wszystko co niej spływa znajdzie się na podłodze łazienki. Dlaczego nie ma szczelnych drzwi?

Korytarz w hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie
Korytarz w Hilton Garden Inn

Hotel Hilton Garden Inn w Krakowie to wręcz idealne miejsce jako baza wypadowa gdy w planach mamy długie spacery zabytkowymi ulicami miasta. Drobne wady nie są mimo wszystko w stanie przyćmić wygód i komfortu jaki odczuwa się w trakcie pobytu.


Hotel Hilton Garden Inn, Kraków, Polska, wrzesień 2020
Zdjęcie: źródło własne