Restauracja Arkady Bolków

Tego dnia zwiedziliśmy przeciętny Zamek Czocha oraz Zamek Bolków, który okazał się sporą pozytywną niespodzianką. Schodząc ze wzgórza zamkowego rozgorzała dyskusja gdzie i co zjeść. Powrót do Wałbrzycha z pustymi brzuchami nie był dobrą opcją. Restauracje Złota Stacja oraz Dobra Nasza okazały się dobrym wyborem. Problem w tym, że poza nimi nic innego nie przyciągnęło naszej uwagi. Znów korzystamy z opinii i naszą uwagę zwraca restauracja Arkady Bolków.

Bistro Restaurant Arkady

Burger z restauracji Arkady Bolków
Burger z restauracji Arkady Bolków

Restauracja Arkady położona niedaleko Zamku Bolków, w zasadzie u jego podnóża, można od niego dojść piechotą lub zjechać samochodem i zaparkować przy ulicy Szpitalnej. Z zewnątrz miejsce może budzić drobną obawę. Rządzi czarna tablica z marketingowymi hasłami i tak samo popisane okna. Chwytamy za klamkę i wchodzimy do środka. Pozytywne zaskoczenie wita nas od samego przekroczenia progu. Wystrój wnętrza jest naprawdę klimatyczny, pomyślany z klasą. Nie robi wrażenia ani przerostu formy nad treścią. Wszystko ma swoje miejsce, tablice, obrazki i dekoracje na ścianach. Stoliki ustawione przy ścianach, a do nich dostawione drewniane, oryginalne, choć chciałoby się napisać klasyczne krzesła.

Pierogi ruskie z restauracja Arkada Bolków
Pierogi ruskie z restauracja Arkada Bolków

Obsługa restauracji Arkady w Bolkowie wita nas od wejścia. Siadamy przy wybranym samodzielnie stoliku. Po chwili dostajemy menu. W zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać. Zamawiamy burgery, a ja upewniając się, że w razie czego mogę wziąć na wynos, dodatkowo proszę o pierogi ruski. Nie udaje się nam zamówić lokalnego piwa rzemieślniczego, które jest dostępne w limitowanych ilościach i w porze, w której jesteśmy jest już niedostępne. Wybieram więc butelkowy Rohozec Ciemny i to jest czeski strzał w dziesiątkę.

Burgery i pierogi z Bistro Arkady

Frytki belgijskie z restauracja Arkady Bolków
Frytki belgijskie z restauracja Arkady Bolków

Kiedy na stół podane zostają burgery zaczynam mieć obawy, czy jednak piwo było dobrym wyborem i zmieszczę jeszcze w sobie pierogi ruskie. Spoglądając na podane na stół żal mi jest zabierać je do hotelowego pokoju gdzie pewnie musiałbym je zjeść zimne. Na szczęście apetyt dopisuje, zjadam ładnie podanego burgera, który oprócz 100% wołowiny zawiera standardowe dodatki, zagryzając przy tym dobrymi frytkami w stylu belgijskim.

Restauracja Arkady Bolków ma w swoim menu elastyczność nie tylko względem miłośników pierogów ruskich. Oferuje również menu dla dzieci, w formie burgerów i odpowiednio dobranej porcji frytek. Smakują równie dobrze jak te w rozmiarze dla dorosłych. Nie inaczej jest też z pierogami, co do których po zjedzeniu burgera nie mam oporu. Dobre ciasto i warsz bronią się same, choć na tym etapie uczty mógłbym kręcić nosem.

Restauracja Arkady Bolków
Restauracja Arkady Bolków

Wszystko co zamówiliśmy w restauracji Arkady znika w naszych żołądkach. Zasłużona uczta, z miłą obsługą i przede wszystkim bardzo dobrym jedzeniem. Zaskoczenie, niespodzianka jaką sprawiło nam to miejsce, potwierdzając jednocześnie, że smak i jakość można znaleźć już nie tylko w wielkich miastach. Jest również w tych dużo mniejszych. Zamek Bolków musicie zobaczyć koniecznie, a potem warto odwiedzić Arkady i zjeść coś smacznego. Gwarantuje, że z Bolkowa wyjedziecie pełni wrażeń i najedzeni.


Restauracja Arkady, Bolków, Polska, listopad 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.