Aparthotel Basztowa Kraków

Wielkie drzwi do kamienicy mieszczącej się tuż przy ulicy, którą co chwila przejeżdża tramwaj. Korytarz z artystycznie pomalowanym sufitem. Kolejne drzwi na klucz i wchodzimy kamiennymi schodami na pierwsze piętro. Ostatnie drzwi prowadzą nas do naszego apartamentu. Gospodarzem Aparthotel Basztowa Kraków jest Hotel Polonia znajdujący się tuż obok. Okna wychodzą na wewnętrzne podwórko. To zapewnia ciszę i spokój.

Spacer Po Starym Mieście

Niemal za każdym razem wchodząc lub wychodząc z pokoju mijamy innych gości gości. Ani razu na korytarzu nie słyszymy polskiego języka. Kiedy następnego dnia rankiem wchodzimy do sali restauracyjnej na śniadania, o numer pokoju jesteśmy pytani po angielsku. Zresztą spacerując po Rynku Głównym i odwiedzając dostępny tam sklepy wszędzie obsługa zwraca się do nas w tym języku. Kraków jest perełką, którą na miarę Pragi, Wiednia czy innych zabytkowych miast.

Pokój w Aparthotel Basztowa Kraków
Pokój w Aparthotel Basztowa

Spacer Starym Miastem napawa bardzo pozytywną energią. Zgłodniali odwiedzamy sprawdzoną restaurację Sukiennice. Bezchmurne błękitne niebo, wiosenne słońce zachęca do zajęcia stolika na zewnątrz. Po chwili zjawia się obsługa i wita nas po angielsku. Odpowiadamy tradycyjnym Dzień dobry. Powitanie kończy ogólny uśmiech. Wybieramy tradycyjnie specjalność zakładu, kotlet wieprzowy z sałatką ziemniaczaną, do tego po małym kozelu. Nie ma nuty zawodu, smakuje bardzo dobrze.

Najedzeni ruszamy dookoła Rynek, kiedy trębacz zaczyna grać hejnał z wierzy kościoła Mariackiego, wchodzimy do jego środka. Trwa nabożeństwo. Wewnątrz panuje półmrok, co nadaje miejscu wyjątkowego klimatu. To jedne z piękniejszych kościołów w Polsce. Warto wejść, usiąść na chwilę z tyłu, rozejrzeć się, wyciszyć, pomyśleć. Zewnętrzna elewacja kościoła jest w trakcie renowacji, wysokie rusztowania rozstawione są przy po jednej stronie.

Pobyt w Aparthotel Basztowa

Wracamy wieczorem do Aparthotel Basztowa Kraków. Nasz pokój nie jest duży, optymalny, są dwa oddzielne, ale złączone ze sobą łóżka, szafa, biurko, garderoba. Duże okno z niskim osadzonym parapetem. Niewielki telewizor zawieszony jest na ścianie. W łazience czysto, schludnie, jest wygodna kabina prysznicowa. Dominuje stary styl, nawet przeróbki mebli zrobione zostały tak, że trudno na pierwszy rzut oka poznać, że przeżywają drugą młodość.

Śniadanie w hotel Polonia Kraków
Śniadanie w hotelu Polonia

Pobyt w Aparthotel Basztowa Kraków można zarezerwować razem ze śniadaniem, które serwowane jest w sali restauracyjnej hotelu Polonia. Gdzie w recepcji załatwiamy wszelkie formalności jeśli chodzi o zameldowanie. Warto rozważyć tą opcję, duża propozycja stołu szwedzkiego, z którego każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego dobra kawa z ekspresu, duży wybór herbat, soki, woda. Syte śniadanie na początek dnia, dodaje energii, aby ruszyć w wir miastowego zgiełku.

Jedna noc, w dobrej lokalizacji, mimo to warto rozważyć mimo wszystko opcję pokoju z oknem na wewnętrzne podwórko, jest zdecydowanie ciszej. Blisko z dworca kolejowego, dobrze skonstruowana siatka linii tramwajowych. Dla przyjezdnych własnym samochodem tuż przy budynku hotelu Polonia dostępne są wyznaczone miejsca parkingowe. Żegnamy się i nie wykluczone, że kolejnym razem też rozważymy tą opcję noclegu po uroczej stronie Krakowa.


Lokalizacja: Aparthotel Basztowa Kraków, Basztowa 24, 31-156 Kraków
Zdjęcia: źródło własne, maj 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.