Restauracja Prosty Temat Rabka Zdrój

Gdyby nie zbieg zdarzeń, zamknięta kawiarnia w Parku Zdrojowym i bystre oko na otoczenie być może nie dotarlibyśmy do restauracji Prosty Temat w Rabce Zdrój. Ochota na małą czarną sprawiłaby, że wsiedlibyśmy do samochodu i wyjechali poza uzdrowisko. Na szczęście los pokierował nas inaczej, dzięki czemu nie umknęła nam wizyta w godnej polecenia burgerowni.

Restauracja Prosty Temat

Restauracja Prosty Temat w Rabce Zdrój posiada szeroką kartę dań. Można powiedzieć, że jest światowo, a szef kuchni spełni każdą zachciankę. Owoce morza? Sushi? Czemu nie. Kuchnia włoska, pizza, makarony także dostępne w menu. My jedliśmy je dzień wcześniej w Limanowej. Po spacerze w Parku Zdrojowym przychodzi nam ochota na burgery. Wybieramy więc dwa z nich i przy czekamy przy upragnionej kawie.

Prosty Temat Burger Górski
Burger Górski i frytki

Wnętrze urządzone jest nowocześnie, oryginalnie. Odcina się ono od schematów jakie można spotkać w miejscowościach uzdrowiskowych. Od momentu gdy chcieliśmy zlokalizować rynek w Rabce Zdrój, przez spacer po parku, Prosty Temat wydaje się miejscem, które znalazło się tu przypadkowo, nie pasujące do klimatu i miejsca. Czy może raczej na odwrót, to restauracja wydaje się mieć swój odmienny, wyróżniając charakter.

Dlatego jeżeli po latach chcecie odwiedzić Rabkę Zdrój to restauracja Prosty Temat będzie idealnym łącznikiem między współczesną rzeczywistością, a uzdrowiskową przeszłością. Szeroka oferta kulinarna tym razem gra na korzyść, bo nie ma w okolicy zbyt wielu podobnych miejsc. Zatem specjalizacja na bok, nasze burgery zostają podane czas zaspokoić głód.

Prosty Temat Burger Górski
Burger Górski z plackiem ziemniaczanym i oscypkiem

Burgery z Prosty Temat

Tym razem klasykę zostawiam na boku i daje się ponieść fantazji szefa. Burger American zawiera jajko sadzone i boczek. Dodatkowo pod smaczną, maślaną bułką oprócz soczystego kawałka wołowiny znalazły się pomidor, ogórek konserwowy. Brak jakiegoś wyjątkowego sosu powetowane została majonezem, który akurat był dobrym łącznikiem ze wspomnianym jajkiem. Smaczny burger, zagryzany frytkami.

Smak drugiego burgera poznałem tylko z jednego kęsa, Burger Górski jako ekstra dodatek zawiera placek ziemniaczany, do tego ser typu oscypek, a całość podkreśla boczek, cebulka prażona i sos żurawinowo-majonezowy. Trzeba przyznać, że kompozycja wydająca się na pierwszym rzut oka przerostem formy, fantazją szefa kuchni, okazał się jako całość smaczny i niezwykle sycący.

Burger American w Prosty Temat Rabka Zdrój
Burger American w Prosty Temat

Na dobrą sprawą restauracja Prosty Temat w Rabce Zdrój mogłaby tylko być. Czekać na idących od Parku Zdrojowego gości, którzy chcą dać odpocząć nogą, napić się kawy, coś zjeść. Nic bardziej mylnego. Nikt nie chce nikogo oszukać, łatwo wyciągnąć pieniądze. Burgery, będące jedną z kulinarnych opcji były dobre i warte polecenie. Całości dopełnia szybka, miła obsługa i klimat wnętrza. Jeżeli opcja spaceru nie do końca wasz przekonuje to niech Prosty Temat będzie argumentem za odwiedzeniem uzdrowiska.


Restauracja Prosty Temat, Rabka Zdrój, styczeń 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.