Restauracje W Dolinie Pięknej Pani W Eger

Do Egeru przyjeżdżamy w poniedziałek, późnym popołudniem, meldujemy się u Krisztiny i po rozpakowaniu rzeczy wyruszamy do Doliny Pięknej Pani. Pierwszy spacer po winnicach, próby wina to potęguje apetyt. Czas na kolację, czy raczej obiadokolację. Idziemy w kierunku naszej ulubionej restauracji Butykos kisvendéglő, która okazuje się zamknięta.

Legényfogó Kisvendéglő Eger

Idziemy do sąsiedniej restauracji, gdzie są wolne stoliki. Tu już też gościliśmy w trakcie naszych wizyt. Jednak zasady rozdzielania posiłków budziły w nas niesmak i zdecydowanie bardziej przypadła nam do gustu restauracja butikowa.

Zamawiam ulubione kluseczki z gulaszem wołowym. Nie powiem abym myślał o nich w czasie pobytu w Chorwacji, ale kiedy w trakcie drogi na Węgry zaburczało mi w brzuchu już zaczęła mi lecieć ślinka. I wreszcie się doczekałem. To dla mnie sztandarowe danie więc nawet Legényfogó Kisvendéglő staje na wysokości zadania. Jest pysznie, madziarsko, swojsko.

Butykos Kisvendéglő Eger

Butykos Kisvendeglo Eger
Butykos kisvendeglo Eger Dolina Pięknej Pani

Na szczęście obawy co do istnienia Butykos kisvendéglő rozwiane zostają już następnego dnia gdy ponownie wracamy do Szépasszony-völgy. Restauracja jest nieczynna tylko w poniedziałki. Od razu widać, że cieszy się ona dużą większą popularnością niż pozostałe restauracje w Dolinie Pięknej Pani. Udaj się nam jednak znaleźć stolik każdego wieczoru gdy postanawiamy coś zjeść.

Kluseczki z gulaszem wołowym lub wieprzowym, kotlet po kijowsku z frytkami, inne grillowane mięsa i kiełbasy. Wszystko pyszne, szybko podane przez miłą obsługę. Oprócz jedzenia godne polecenia są podawane w Butykos kisvendéglő lemoniady. W różnych smakach, podawane w dużych szklankach, orzeźwiające, bez uczucia kwaśności. Doskonałą alternatywa dla wina czy nawet piwa, które akurat ja, tutejsze do obiadu zwykłem zamawiać.

Obwita, syta kolacja w Butykos kisvendéglő jest zwieńczeniem dnia w Dolinie Pięknej Pani. Stanowi też pretekst do przemyśleń. Jeżeli waham się jakiegoś zakupu mogę to przemyśleć, omówić i ewentualnie wrócić do danej winnicy. Tak było z winem Egri Bikaver z winnicy nr 27 Farsang Pincészet. Ostatniego wieczoru przed posiłkiem wróciłem się po niego i już w domowym zaciszu wiedziałem, że była to dobra decyzja. Podobnie jak ta by Szépasszony-völgy posilać się w butikowej restauracji.


Jedzenie w Legényfogó Kisvendéglő i Butykos kisvendéglő, Szépasszony-völgy, Eger, sierpień 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.