Hotel Mercure Kraków Fabryczna City

Wydaje się, że w Krakowie nie powinno zabraknąć dla turystów, biznesmenów w interesach, przejezdnych noclegów. Baza noclegowa dawnej stolicy Polski dostępna jest na każdą kieszeń. Można wybrać tani hotel Alf. Są też luksusowe hotele o niepowtarzalnym nigdzie innym stylu. Honorem każdej sieci hotelowej jest tu mieć co najmniej jeden swój obiekt. Sieć Mercure w wielu miastach (Toruń, Gdańsk, Warszawa) przejmuje miejsca, w których od lat świadczono usługi noclegowe. Efekt bywa różny, czasem skrajny. Właśnie miałem okazję spędzić dwa dni w jednym, chyba najbardziej prestiżowym obiekcie tej sieci – hotel Mercure Krakow Fabryczna City.

Fabryczna City

Pokój dwuosobowy w Mercure Kraków Fabryczna City
Pokój w Mercure Kraków Fabryczna City

Hotel Mercure przy Fabrycznej 13 powstał w miejscu gdzie jeszcze kilka lat temu znany był jako rozlewnia wódki na Dąbiu w Krakowie. Sprywatyzowany zakład z początkiem drugiej dekady naszego wieku przestał istnieć, a teren i budynki wynajęto. Dziś oprócz hotelu mieszczą się w nim sale konferencyjne, restauracje, puby i muzeum wódki, który miałem okazję widzieć. Budynek hotelu otoczony jest dziś nowoczesnymi biurowcami, za którymi w drugiej linii wybudowano luksusowe apartamentowce i bloki mieszkalne. Okolica wygląda naprawdę prestiżowo. Czy więc jest to miejsce dla osób chcących zwiedzić dawny Kraków?

Pomijając hotele dostępne na samej starówce, spacerem na Kazimierz czy Rynek Główny można dojść z Hilton Garden Inn. Hotelu Alf usytuowany jest przy linii tramwajowej, wystarczy wsiąść choćby w tramwaj 20 i za chwilę będziecie przy Barbakanie. Jeśli chodzi o Mercure Fabryczna City droga na przystanek tramwajowy zajmie wam około 10 minut pieszo. Dojechać można liniami 1 i 14, a po wyjściu z tramwaju do Sukiennic dojdziecie w 5 minut. Wychodzi na to, że nie jest to problem większy niż widok z okna. Jeżeli chcecie widzieć Wawel to hotel Mercury Fabryczna nie do końca spełni Wasze oczekiwania.

Pokój dwuosobowy w Mercure Kraków Fabryczna City
Wyposażenie pokoju w Mercure Fabryczna

Nocowanie w Krakowie w moim przypadku wiązało się z obowiązkami służbowymi. Atrakcje miasta pozostały na późne godziny popołudniowe. Tym, którzy po prelekcjach, rozmowach w kuluarach i lunchu nie mają już sił ani ochoty wybrać się do Stary Kraków lub Kazimierz, Mercure Kraków Fabryczna City zapewnia szereg usług dla duszy i ciała basen, sauny, siłownię. By nie wyjechać z pustym bagażem historii Krakowa można wybrać się do Muzeum Fabryki Wódki mieszczącego się w podziemiach Fabrycznej City.

Parking Fabryczna City

Dotrzeć na Dębie nie jest zbytnio skomplikowane. Na miejscu można pozostawić pojazd na jednym z płatnych parkingów przy Fabryczna City lub skorzystać z opcji podziemnej oferowanej przez Hotel Mercure. Tu pojawia się pewien mankament – gdzie jest wjazd?! Brak oznakowania lub jest ono nieczytelne i nie rzuca się w oczy. Chwilę więc trzeba pokombinować aby dojechać do zjazdu na poziom -1. Gdy wreszcie się to uda z parkingu dostaniemy się bezpośrednio widną do recepcji lub oddzielnym wyjściem na sale konferencyjne.

Łazienka w Mercure Kraków Fabryczna City
Łazienka w Mercure Kraków Fabryczna City

Z walizką udaje się windą na poziom 0. Wyprzedzając czas nadmienię, że w trakcie wymeldowania zjeżdżając inną windą dostępną z korytarza przy pokoju także można zjechać na poziom -1. Niestety drzwi dookoła są dostępne tylko dla staff only. Trzeba więc wrócić na parter i przesiądź się do windy koło recepcji. Z bagażami bywa to uciążliwe. Na szczęście wszystko od momentu zameldowania do pożegnania, hotel Mercure Kraków Fabryczna City sprawdza się bardzo dobrze. Spędzając godziny na rozmowach, dyskusjach, w hotelowym pokoju chcę tylko spokoju, ciszy, im mniej rzeczy frustrujących (na przykład drzwi kabiny prysznicowej) tym lepiej. Wygodne łóżko, nawet jeżeli to tylko kilka godzin snu to ma ono strategiczne znaczenie. Do tego smaczne śniadanie i wyjeżdżając z parkingu na Fabryczną opuszczam Mercure w pozytywnym nastroju, dobrze wspominając czas w nim spędzony.

Na recepcji dostępnych jest kilka stanowisk. Co pozwala na szybkie zameldowanie i sprawne wymeldowanie. Bywa, że śpiesząc się rano utkniemy w kolejce żeby zdać kartę do pokoju i rozliczyć pobyt. Mercure Fabryczna w Krakowie od wczesnych godzin porannych zapewnia szybką i sprawna obsługę.

Pokój w Mercure Fabryczna City

Kuchnia w restauracji hotelu Mercure Fabryczna
Kuchnia w restauracji hotelu Mercure Fabryczna

Od wyjścia z windy idąc długim korytarzem wnętrza robią ogromne wrażenie. W pokoju i łazience ceglane wątki nawiązujące do zewnętrznych murów. Duża szafa, oddzielnie wieszak i dodatkowego szafki. Duże biurko z wygodnym krzesłem. Przy oknie dwa fotele i okrągły stolik, na którym pozostawiono dwie wody w szklanych butelkach i szklanki. Podoba mi się ich masywność. Gdy jesteśmy w interesach bywa, że potrzeba rozmowy w spokojnym miejscu. Eleganckie szklanki przydają się tym bardziej.

W pokoju dostępny jest czajnik i dwa kubki. Cały komplet jest w kolorze czerni, idealnie komponuje się z kolorem całej garderoby. Tą kolorystyczną harmonię zaburzają kolorowe saszetki z herbatami, kawą i cukrem. Duża ilość źródeł światła pozwala ustawić je według własnych potrzeb i wygody. Wybrane gniazdka posiadają wejścia USB co pozwala ładować urządzenia bezpośrednio z nich.

Śniadanie w Mercure Kraków Fabryczna City
Śniadanie w Mercure Kraków Fabryczna City

Łazienka z prysznicem, do dyspozycji podręczna słuchawka, którą można ustawić według własnego uznania oraz deszczownica. Dla potrzebujących jest suszarka, zwykła, nie przytwierdzona do ściany co pewnie zapewnia mocniejszy strumień ciepłego powietrza. Dużo przestrzeni, która zapewnia komfort przy toalecie. Wnętrze nie odbiega od wystroju pokoju, komponuje się i uzupełnia zresztą.

Śniadanie w Mercure Kraków

Kiedy przed nami długi dzień, wypełniony dyskusjami, wymagającymi wiele energii, ważne jest by najeść się do syta. Hotel Mercure Fabryczna City staje tutaj na wysokości zadania zapewniając swoim gościom wszystko czego o poranku dusza zapragnie. Nawet gofry, co w moim przypadku było nowością. Patrząc z punktu własnych potrzeb nie zabrakło mi niczego. Dobra jajecznica, idealnie wysmażony bekon, świeże smaczne pieczywo, sery, wędliny, owoce, jogurty, płatki, a do tego dobra kawa z ekspresu.

Śniadanie w Mercure Kraków Fabryczna City
Śniadanie w Mercure Kraków Fabryczna City

Chociaż odnoszę wrażenie, że z hotelu Mercure Kraków Fabryczna City uciekła gdzieś przytulność, zdecydowanie ma on charakter i nastawienie do klasy biznes i podróżujących służbowo. To mimo to swoją rolę spełnia bardzo dobrze, zapewniając potrzebne wygody i udogodnienia. Moje uwagi zapewne nie są odosobnione i miejmy nadzieje wzięte zostaną pod analizę, a wtedy będzie już naprawdę doskonale. O wysokiej jakości obsługi już dziś świadczyć mogą konferencje organizowane przez znane i prestiżowe marki z różnych dziedzin biznesu.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Hotel Mercure Krakow Fabryczna City, Fabryczna 13, 31-553 Kraków

Zdjęcia: źródło własne, kwiecień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.