Demjen Termal Völgy Cascade Cave and Adventure

Przeszło dziesięć dni na Lipóti Termál Camping, każdego dnia na basenach termalnych, a jeżeli nie tam, to na Várkertfürdő Pápa. To za mało? Meldujemy się w Pensjonat Krisztina Vendégház Eger i zgodnie z planem następnego dnia jedziemy do Demjéni Termál Völgy. Miejsce sprawdzone, z opcją słonecznego nieba lub deszczowej aury. Jaskiniowe termy w Cascade Cave and Adventure są atrakcją okolicy, brodzenie tam sprawia naprawdę dużo frajdy. Rekomenduje przyjazd o wczesnej porze kiedy groty są puste, można przemieszczać się po jaskiniach i tworzyć własne historie, którym wtórują umieszczone w nich rzeźby. Gdy za oknem piękna pogoda szkoda marnować czas na jaskiniowe kąpiele. Dla gości dostępne są leżaki, które w szybkim tempie zostają zajęte.

Demjen Termal Spa

Wyjście na zewnątrz możliwe jest z drugiego piętra groty ze zjeżdżalniami. Gdy jesteśmy na zewnątrz i musy wrócić na moment do szatni nie trzeba obchodzić grot. Można wyjść bramką od strony zewnętrznych basenów termalnych i wejść głównym wejściem Cascade Cave and Adventure od strony restauracji. Skoro o niej mowa, menu standardowe, z gulaszami, kluseczkami i smażoną rybą na czele. Można zamówić pizzę, która kucharz przygotuje w ciągu 10 minut na waszych oczach. Wszystko świeże, smaczne, można najeść się do syta i znów leżakować.

Na wolnym powietrzu główne atrakcje to baseny z wodami leczniczymi, zjeżdżalnie oraz skoki do głębokiej wody. Podział pokoleniowy wydaje się jasny i oczywisty. My korzystamy z obu form relaksu. Próbuje więc wysiedzieć w gorącej wodzie wśród starszych osób, by za chwile sunąć w dół zjeżdżalnią. Tak mija błogi dzień relaksu i wypoczynku jakby było tego za mało w Lipot. Ten dzień na termach był swoistym apogeum, kropką nad i. Następnego dnia zrezygnowaliśmy z term Egerfurdo, które dobrze wspominaliśmy z poprzedniej wizyty w Egerze.

Zjeżdżalnie w Demjen Termal

Nie nazwałbym zewnętrznych zjeżdżalni w Demjéni Termál Völgy jakimś szczególnym aquaparkiem. Trzytorowa plus jedna równie prosta, ale szybsza, bardziej pionowa i to w zasadzie tyle. Plus taki, że mniejsze kolejki niż na zjeżdżalniach wewnętrznych w grocie. Na wolnym powietrzu jest jeszcze zjeżdżalnia pontonowa. Skutecznie ograniczona przez małą ilość pontonów. Do tego niezbyt komfortowy start, sprawiają, że zjazd może raz może dwa i każdy rezygnuje, pomimo całkiem zabawnego finiszu.

Do wszystkich zjeżdżalni lądujemy wpadając do brodzika o głębokości około 80 cm wody. Przy niebieskiej, najszybszej, cięższe osoby mogą poczuć na łokciach lub plecach dno basenu. Swój aquapark Cascade Cave and Adventure w Demjén stworzył wewnątrz. Ta wysoka grota ze zjeżdżalniami staje się dzięki temu atrakcją na cały rok. Trzeba przyznać, że to jeden z najlepszych pod względem atrakcji basenów krytych.

Prosta zjeżdżalnia

Krótki, szybki zjazd z intensywnym hamowaniem. Dobry na raz. Podobnie myślą inni, bo kolejki zbytnio nie ma. Siedząc na starcie nie widać dołu. Zsuwamy się powoli, jeszcze chwila i pędzimy w dół.

Szybka spirala

Najlepszą zjeżdżalnią jest szybka spirala. W zamkniętej rurze nie wiele widzimy. Nabieramy prędkości i hamujemy rozpryskując wodę na wszystkie strony. Wyjeżdżamy do wąskiego brodziku, sprawdzamy czas i z powrotem na trzecie piętro.

Lejek

Podtrzymuje moją teorię, że to najlepszy lejek do jakiego wpadałem. Krótki zjazd w rurze i wpadamy do leja. Obrót jeden, drugi i z impetem lecimy do dziury. Pod nami trzy metry głębokości i radość po wyjściu.

Najdłuższa zjeżdżalnia

Spora kolejka to efekt długiej trasy zjazdu, ale również prędkości, która w kilku momentach jest bliska 0. Dopiero przy końcu pędzimy szybciej, by wpaść na nogi do basenu. Coś tajemniczego kieruje gośćmi, że ruszają znów w górę schodami.

Winda, będąca sporym ułatwieniem w komunikacji, przynajmniej w niewielkim stopniu zmniejszająca ruch na mokrych schodach w czasie naszego pobytu była nieczynna. Mniejszą ilość zjazdów doszukiwałbym się raczej w ładnej pogodzie na zewnątrz gdzie zdecydowanie lepiej się oddychało niż w dusznej grocie.

Groty termalne Demjéni Termál Völgy / Cascade Cave and Adventure w Demjén to całoroczna atrakcja okolicy, która słynnie z dobrego wina, po które warto tu przyjechać o każdej porze roku.


Baseny termalne i zjeżdżalnie Demjen Termal Völgy Cascade Cave and Adventure, Demjén, lipiec 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.