Restauracja Excalibur Középkori Lovagi Eger

Będąc pierwszy raz w Egerze jedliśmy w restauracji tuż przy rynku. Od tamtej pory niemal za każdym razem korzystaliśmy z usług restauracji w Dolinie Pięknej Pani. Oczywiście pomijamy tutaj obiady na basenach termalnych. Przyszedł w końcu czas na zmianę albo chociaż małe odstępstwo. Po kąpielach i zjeżdżalniach dopisuje duży apetyt. Gdzie więc zatem wybrać się w Egerze? Już nie tylko sławą, ale wręcz legendą owiana jest restauracja Excalibur. Parkujemy samochód przy bramie wejściowej do parku. Ruszamy alejkami by po chwili stanąć u wielkich wrót od progu widać wielkiego Smoka spoglądającego z dachu. Wchodzimy na podwórze.

Restauracja Excalibur Eger

Jesteśmy we troje, podchodzi obsługa i pyta czy mamy rezerwację. Gdy odpowiadamy przecząco zaczynam mieć obawy czy to nie koniec naszej wizyty w tym klimatycznym miejscu. Mamy szczęście, jest wolny stolik. Nie wielki, na zewnątrz, ale spokojnie się pomieścimy. Po chwili dostajemy karty w języku angielskim. Mimo, że w Egerze jest sporo rodaków to restauracja Excalibur przygotowana jest bardziej na gości z Niemiec i tylko, którzy biegle mówią językiem Szekspira. Nie przypadkiem wspominam tu tego cenionego poetę. Nazwy potraw zawierają sporo przenośni i na dobrą sprawę do chwili ich podania stanowią wielką niepewność i zagadkę.

Artúr király kardja, gazdagon fölszegve

czyli miecz króla Artura. Co może mieć wspólnego z potrawą legendarny miecz? Zamawiam, popijam piwo z glinianego kufla i czekam cierpliwie aż pani kelner wyniesie to cudo. Zaniemówiłem, a nie zrobić zdjęcia to byłby grzech!

Restauracja E
Miecz króla Artura

Nasyconym oczom pozazdrościło podniebienie. Czas jeść! Uczta przednia, grillowane wołowina, wieprzowina i kurczak, podane ze smażonymi ziemniakami. Uczta prawdziwie średniowieczna.

Fáradt vándor akasztott eledeli

czyli zawieszone kawałki mięsa zmęczonego wędrowca. Na efektownym haku zawieszone kawałki grilowanego mięsa. Wrażenie równie imponujące co miecz króla Artura. Prawdziwa uczta do syta.

Zawieszone kawałki mięsa
Zawieszone kawałki mięsa

Trzecim daniem jest dziecięca porcja szaszłyków, z smażonymi kartofelkami i kawałkiem grillowanej kukurycy. Wszystkie mięsa doskonale przyrządzone, soczyste, przepyszne. Podanie potraw, otoczenie, wnętrza restauracji, a nawet toalety, wszystko uzupełnia się, stanowi całość przenosząc gości w dawne, średniowieczne czasy. Z każdą minutą przybywa gości i kiedy opuszczamy restaurację Excalibur wszystkie zarezerwowane stoliki są zajęte. Eger może być dumny z tego miejsca na równi ze swoją Doliną Pięknej Pani.


Restauracja Excalibur Középkori Lovagi, Eger, Węgry, sierpień 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.