Namiot Kempingowy Arpenaz 6.3

Siedząc przed namiotem i przyglądając się życiu na kempingu zastanawiam się, która opcja pobytu na polu jest najlepsza. Namiot? Przyczepa kempingowa? Czy kamper? Zakładamy, że jesteśmy dłużej w jednym miejscu. Namiot musimy rozbić. Jest przy nim więcej roboty niż przy ustawieniu przyczepy. Podróż jest wygodniejsza i szybsza.

Przyczepę kempingową ustawiamy, zabezpieczamy, podłączamy i gotowe. Wyjazd z pola jak przy namiocie. Trzecią opcja przy naszym założeniu na mniej wygodna dla lokalnego podróżowania. Chyba, że samochód, którym podróżujecie pomieści też rowery, motorower czy… smarta. Kamper to opcja przede wszystkim dla najbardziej zamożnych. Koszt utrzymania własnego jest bardzo wysoki, podobnie jak wypożyczenie.

Nikt nikomu nic nie może zabronić. Szczególnie gdy jesteś zamożnym emerytem. To ich można spotkać najczęściej na węgierskich polach kempingowych przy ośrodkach z basenami termalnymi. Pozostajemy przy na namiocie. Wybieramy większy model i rozbijamy się na polu Thermal Camping przy Hungarospa w Hajduszoboszlo.

Namiot rodzinny Arpenaz 6.3

Pięcio osobowy namiot rodzinny Arpenaz 6.3 firmy Quechua zawiera opcjonalną trzecią sypialnie. Jeżeli jej nie zamontujemy to dostajemy dużą przestrzeń. Do wnętrza możemy się dostać dużymi drzwiami frontowymi (pod warunkiem braku montażu wspomnianej dodatkowej sypialni) lub mniejszymi, bocznymi.

Dwie sypialnie złączone są ze sobą i główną podłogą. Z praktycznego punkty to duża wada. Mieliśmy drugą podłogę, a miejsca na polu wysypane są drobnym żwirem. Wewnątrz dodatkowy dywanik. Niestety podłoga namiotu ulega uszkodzeniu i przy większej ulewie do środka zaczyna dostawać się woda. Pamiętajcie by mieć z sobą szeroką taśmę z mocnym klejem.

Rozkładanie, a przede wszystkim naciąganie konstrukcji tropiku była uciążliwe i trzeba cierpliwości przy linkach. Zielona kolorystyka przyciąga zaciekawione mrówki. Pamiętajcie o sprayach na owady. Pomaga. Po powrocie przedstawione problemy przyjęte zostają ze zrozumieniem przez personel sklepu Decathlon. Namiot wraca do sprzedawcy, a my stajemy przed kolejnym wyborem.

___

Namiot kempingowy rodzinny Arpenaz 6.3, Quechua, Decathlon

Biwak na polu Flaming Camping Erd i kempingu Thermal Camping przy Hungarospa w Hajduszoboszlo. Węgry, 2015

zdjęcie: źródło własne, prawa zastrzeżone, wykorzystanie w celach na przykład sprzedaży swojego namiotu w serwisach ogłoszeniowych bez zgody autora zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.