Flyspot Katowice Indoor Skydiving

Polecieć? Unieść się w górę? Każdy by chciał. Jak we śnie, które pewnie nie jeden z nas doświadczył. Skoki spadochronowe dostępne są od lat. Jeszcze bardziej ekstremalne wydają się skoki w przepaść. Opcji pewnie jest więcej. Jedną z nich jest tunel aerodynamiczny. Na śląsku polecicie w Flyspot Katowice Indoor Skydiving.

Jak ptak w górę i w dół

Bilety i rezerwację godziny można dokonać na stronie internetowej Flyspot Katowice Indoor Skydiving. Rekomenduje się wcześniejsze przyjście celem odbycia szkolenia. Głównie chodzi o dopasowanie kombinezonu. O danej godzinie do tunelu wchodzi określona ilość. Jest to grupa, która co mniej więcej półtora minuty zmienia się. Każdy odbywa trzy loty w cenie biletu. Jest możliwość wykupienia dodatkowe wejścia do tunelu aerodynamicznego.

Trudno z pozycji obserwatora przekazać prawdziwe odczucia jakie ma osoba, która sprowadzona do poziomu pod wpływem silnego powietrza unosi się pomimo swojego ciężaru. Aby lot był prawidłowy wymagany jest od ciała określony wysiłek, praca mięśni. Instruktor będący cały czas z w tunelu pokazuje jaką przyjąć postawę ciała, jak trzymać ręce, a nawet dłonie. Trzeci lot przynosi najwięcej frajdy, ciało wznosi się wysoko pod kopułę tunelu i dynamicznie opada w dół. Trzeba być i poczuć to na własnej skórze.

Obok Flyspot Katowice Indoor Skydiving mieści się sporo biurowców. Zaparkowanie samochodu nie jest łatwe, a własny parking nie jest oznaczony przez co trudno się domyślić, że trzeba zjechać w dół pod budynek. My zrobiliśmy to w akcie ostatecznym. Okazało się, że była do słuszna decyzja. Flyspot dostępny jest obecnie w trzech miastach – oprócz Katowice, z tunelu aerodynamicznego skorzystacie we Wrocławiu i Warszawie.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Flyspot Katowice Indoor Skydiving, Chorzowska 100, 40-101 Katowice

Zdjęcia: źródło własne, maj 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.