Zdrowa Krowa Libero Katowice

Czym jest dobry burger? Wiele opinii, które tu i ówdzie słyszę wynika, że te najlepsze, przynajmniej w Europie jeszcze przed nami. Do czeskiej Pragi na pewno przyjdzie jeszcze czas pojechać. Tymczasem jestem w Katowicach. Tu jak grzyby po deszczu wyrosły knajpy stawiające sobie za cel zrobić i podać swoim klientom najlepszych burger w ich życiu. Na mapie miasta pojawiło się kilka miejscówek z logo Pasibus. Na obrzeżach Katowic pojawił się lokal sieci Max Premium Burger. W Galerii Libero zauważyłem stoisko Zdrowa Krowa. Jedna nazwa z menu sprawiła, że postanowiłem sprawdzić z czym się to je.

Max Premium Burger Katowice

Kiedy logo Max pojawiło się na jednym z katowickich rond było oczywiste, że trzeba zmienić nieco kierunek jazdy, wjechać w wąską uliczkę i zatrzymać się na jednym z miejsc parkingowych. W środku bardzo surowy wystrój, choć praktyczny, kilka telewizorów na ścianach, z ekranów których dowiemy się jak to burgery Max są lepsze od innych sprzedawanych w konkurencyjnych amerykańskich sieciach stacjonujących w Polsce.

Z opinią na temat oferty Max Premium Burger zwlekałem. W zasadzie postanowiłem się nie wypowiadać. Każda kolejna wizyta była jak kolejny postój w McDonald’s w trakcie podróży. Umknęły mi kolejne kąśliwe opinie. Burgery w restauracji Max w Katowicach Piotrowicach na początku odebrałem pozytywnie. Przy pierwszym zamówieniu moje pozytywne wrażenie zrobiła kanapka premium oraz najprostszy, najtańszy hamburger. Ten drugi miło zaskoczył moje kubki smakowe dobrym sosem bbq.

Jack Daniel's Sauce
Jack Daniel’s Sauce

Z kolejnymi zamówieniami i wizytami było już różnie. Był głód, było po drodze to zatrzymywaliśmy się i zamawialiśmy. Tu coś nie zagrało, to znowu ktoś przesadnie dodał małe kawałki sałaty, to napoje dolewane były jak bez smaku, jak pocukrowana woda. Nawet gdy ostatnim razem zawiodłem się już zupełnie smakiem i nijakim sosem (biały, ale jaki smak? śmietanowy? Czosnkowy?). Jeżeli zamówicie w Max Burger na wynos – sprawdźcie czy w torbie jest to co zamówiliście. W Katowicach Piotrowicach nagminnie zaczęli mieć problem z kompletowaniem zamówienia. Co za tym idzie, pozycja lidera z telewizyjnego ekranu poddana zostaje dużej wątpliwości.

Zdrowa Krowa Libero

Jadąc z Katowic, czy w jego kierunku od Wisły, jeżeli czas pozwala nie musicie wjeżdżać na rondo przy Max Premium Burger. Kilka kilometrów dalej znajduje się galeria handlowa Libero. Duży parking, najlepiej wjechać na samą górę i wejść prosto do części punktów gastronomicznych. Tu obok tradycyjnych amerykańskich sieciówek swoje stoisko ma Zdrowa Krowa. To nie jedyny punkt, w którym znajdziecie tą sympatyczną nazwę i jej logo.

Do tego, że wołowina jest zdrowa nie trzeba mnie przekonywać. Gdy jeszcze nazwiemy burgera Jack Daniel’s to trudno oczekiwać, że przejdę obok niego obojętnie. Na sosy na bazie ulubionej whiskey dałem się już nabrać wiele razy. Sam mam kilka małych butelek z logo destylarni z Tennessee, w których wykorzystano szczyptę Old No.7. Ile wlano go do wielkiej kadzi, z której następnie rozlewano sos do tych estetycznych buteleczek? A ile wykorzystuje się go w sosie do burgera w Zdrowie Krowie?

Burger Jack Daniel's Zdrowa Krowa
Burger Jack Daniel’s

Teraz nie wiem czy dokonam wielkiego spojlerowania (zdradzę wam ważną tajemnicę). Na tacy dostaję swojego burgera Jack Daniel’s, wracam do stolika, czas na pierwszy kęs. Odlot! Może tylko ja do tego tak podchodzę licząc, że po kęsie zostanie mi znany danielsowy finisz. Tymczasem, kompletne zaskoczenie. W smaku burgera dominuje ser gorgonzola! Ten pierwszy kęs to niesamowite przeżycie. Nawet gdy wyczytacie w szczegółach menu Zdrowej Krowy składniki kanapki to uwierzcie, nie spodziewacie się tego co doznają w tym momencie wasze kubki smakowe.

Street Slow Food

Być może burgery w Pradze są to najlepsze. Tego jeszcze nie wiem. Kto jest miłośnikiem burgerów i nie odmawia przy nadarzającej się okazji ich konsumpcji ten z czasem czeka na coś zaskakującego. Taki jest burger Jack Daniel’s od Zdrowa Krowa. Jego nazwa jest magnesem, ale prawdziwą paletę smakowych doznań dostarczą wam inne składniki. W tym wszystkim trzeba podkreślić, że najważniejszy składnik kanapki, wołowy kotlet jest bardzo dobry.

Przy zamówieniu sami określacie stopień jego wysmażenia. Mój medium był w sam raz, soczysty, nie wysuszony. To dobrze, że Zdrowa Krowa jest w Libero. Nie będzie już wyrzutów sumienia gdy poczuje głód odwiedzając kolejne sklepy w galerii handlowej. Zwabiony nazwą ulubionej whiskey, zaskoczony doskonałą kompozycją smaków pierwszej kanapki, na pewno wrócę by poznać kolejną niespodziankę w tym Street Slow Food.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Zdrowa Krowa Street Slow Food, Tadeusza Kościuszki 229, 40-600 Katowice

Max Premium Burgers, Tadeusza Kościuszki 249, 40-600 Katowice.

Zdjęcia: źródło własne i spot reklamowy, maj 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.