Hotel Swing Kraków

Dojeżdżając do hotel Swing w Krakowie zastanawiałem się kto w nim nocuje. Odległość od zabytkowych dzielnic jest stąd znacząca. W hotelu organizowane są szkolenia i konferencję. Sam na takie spotkanie właśnie się tam udałem. Obok hotelu jest krakowski park wodny. Może to jest argument aby nocować tutaj? Po zwiedzaniu Zamku na Wawelu, Sukiennic lub Starego Kazimierza iść zregenerować się na masażach wodnych i w saunach. Mnie przyszło skupić się tym razem na innych tematach, dalekich od rozrywki.

Rezerwacja pokoju w hotelu Swing

Parking hotelowy dostępny jest tuż przy budynku lub w drugiej części po drugiej stronie ulicy. Otwarta brama, wjeżdżam na pierwszy z nich. Zatrzymuje samochód i udaje się w kierunku recepcji. Przechodząc mijam obojętnie autobusy podstawione tuż przed recepcją. Zatem nocują tu wycieczki. Uświadamiam to sobie dopiero później gdy stojąc na zewnątrz rozmawiam przez telefon. Spoglądam na tablicę umieszczona za przednią szybą obok kierowcy. Autokarem przyjechała włoska wycieczka, a jej celem jest obóz KL Auschwitz.

Hol w hotelu Swing Kraków
Hol w hotelu Swing

Gdy następnego dnia udaje się na śniadanie na sali słyszę czeski lub słowacki język. Wygląda na to, że to kolejna zorganizowana grupa. Popijając kawę dochodzę do wniosku, że hotel Swing w Krakowie musi mieć dobrze dopasowaną ofertę dla wycieczek zagranicznych skoro to oni stanowią główną listę nocujących tutaj gości. Jeżeli planujecie przyjechać z rodziną do Parku Wodnego w Krakowie lepszej lokalizacji nie znajdziecie.

Rezerwacji dokonałem telefonicznie. Chciałem online, ale system dostępny na stronie hotelu wzbudził u mnie kilka wątpliwości. Chcąc je wyjaśnić zadzwoniłem. Nie musiałem dokonywać żadnej przedpłaty, cena pokoju ze śniadaniem była niższa i w przeciwieństwie do rezerwacji online parking był darmowy. Melduje się, w hotelu Swing w Krakowie przed rozpoczęciem spotkania, na które przybyłem. Późnym popołudniem zabieram klucze do pokoju i udaje się na pierwsze piętro.

Pokój w hotelu Swing Kraków

Pokój w Hotelu Swing Kraków
Pokój dwuosobowy w Hotelu Swing

Dwa złączone ze sobą pojedyncze łóżka stojące pod oknem. Standardowe wyposażenie, szafa, biurko z krzesłem, dwa fotele po prawej stronie ukrywające niewielki stolik. Łazienka nieduża z wygodną kabiną prysznicową. Niestety okazuje się, że końcówka przewodu do słuchawki jest nieszczelna. Zmniejsza to ciśnienie strumienia wody. Trochę nie rozumiem dlaczego osoba sprzątająca nie potrafi zgłosić takiej usterki. Zakładam, że myję prysznic i również korzysta z tego źródła wody.

Łóżko, materac, wygodny. Komfort spania utrudnia bardzo duża, twarda, nie układająca się do ciała poduszka. W nocy mam ochotę wziąć kołdrę z drugiego łóżka i zamienić ją za ten twardy wór imitujący poduszkę. Staram się jednak nie ruszać drugiego kompletu pościeli dlatego staram się jakoś poukładać do snu z tym co jest. Kiedy wybija godzina mojej codziennej pobudki wstaje. Czytam, notuje, chociaż brakuje mi kawy. W pokoju jest czajnik i saszetki z rozpuszczalną kofeiną. Biorę prysznic i o siódmej jestem na śniadaniu w hotelu Swing.

Pokój w hotelu Swing
Wyposażenie pokoju w hotelu Swing

Rzekłbym oferta śniadaniowa w normie, bez szału. Starając się wyszukać jakieś wyjątkowej perełki dostrzegam galarety. Dla zagranicznych gości to musi być rarytas. Obserwuje dwie panie mówiące po francusku, przyglądają się im, ale ostatecznie ich nie zabierają. Najadam się do syta. Oprócz porannego posiłku w hotelu Swing jem dwa lunche. Ładnie podane, smaczne, w okolicy nie znalazłem ciekawych restauracji, dlatego hotel musi stanąć na wysokości oczekiwań zagranicznych gości.

Wrażenia z pobytu w Swingu

Wybór hotelu Swing w Krakowie podyktowany był odgórnie. Rezerwacja pokoju podyktowana była wygodą bycia cały czas na miejscu. Odkryłem nowe miejsce w Krakowie. Gdy przyjdzie czas sprawdzenia zjeżdżalni w pobliskim parku wodnym być może wybierzemy pokój w hotelu Swing. Dla samej wygody. Miejmy tylko nadzieje, że prysznic będzie wtedy w pełni sprawny.

Wyjeżdżam z Krakowa pod wieczór. Próbuje wydostać się z tej strony Krakowa najbardziej korzystną i szybką drogą. Pech che, że nawigacja nie chce współpracować. Wtedy dociera do mnie, że znam to miasto coraz lepiej. Rozpoznaje kolejne miejsca aż wreszcie jestem w miejscu, skąd już swobodnie ruszam w kierunku domu.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Hotel Swing, Dobrego Pasterza 124, 31-416 Kraków

Zdjęcie: źródło własne, kwiecień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.