La Nonna Polanica Zdrój

Do Polanicy przyjeżdżamy wieczorem. Po wniesieniu bagaży do apartamentu na poddaszu i rozpakowaniu się pada propozycja wyjścia małego spaceru. O tej porze nie ma sensu chodzić bez celu. Każdy z nas jest głodny. Azymut pokazuje nam aby pójść w lewo w kierunku Alei Koszykarzy. Tuż za nią znajduje się kilka restauracji i barów. Wybieramy pizzerię La Nonna, jak się okazuje znajduje się najdalej ze wszystkich. Jeden drogowskaz, reklama, kolejna strzałka, trzymamy się kierunku śmiejąc się czy za kolejnym zaułkiem znów przyjdzie pokonać kolejne metry. Wreszcie jesteśmy.

Pizza z La Nonna w Polanicy Zdrój

Restauracja La Nonna Polanica Zdrój
Wnętrze La Nonna

Od wejścia do La Nonna uwagę przykuwa akwarium, a w nim Nemo i Dorii czyli bohaterowie słynnej bajki Pixara – Gdzie jest Nemo. Robiąc krok w tył dodać należy, że wchodząc do restauracji najpierw przechodzimy przez oszkloną oranżerię, później do bardziej przytulnego baru, stoliki i krzesła są tutaj w domowym klimacie, a dalej już to restauracja klasa premium. Lubicie widok dużego pieca do pizzy lub co robą w kuchni kucharze? Musicie Zajrzeć do pizzeria La Nonna. Wystrój jest naprawdę niczego sobie.

My przychodzimy na pizzę, choć kuszące są steki oferowane przez restaurację. Zauważyliśmy, że stały się one w Polanicy Zdrój silną konkurencją wśród restauracji. Taka rywalizacja w ostatnim czasie odbywa się na burgery, których ofert w mieście też nie brakuje. Jesteśmy jednak konsekwentni – przyszliśmy na pizzę, zamawiamy placki. Pani kelnerka szybko pojawia się przy naszym stole. Zamawiamy czeskiego kozela, a z karty wybieramy prosiutto i frutti di mare. Za drugą przemawia ilość oferowanych przez pizzerię La Nonna dań z owocami morza.

La Nonna pizza frutti di mare
La Nonna pizza frutti di mare

Pizza bardzo dobra, morze brakuje jej tej prostej finezji podania, którą zachwycałem się w Vecchio Mulino w Novigrad na Chorwacji. Liczy się jednak smak, a do tego nie ma się o co doczepić. Co chcieliśmy to dostaliśmy. Czuć dobre składniki, rozsądnie wywarzone proporcje sera. Jest smacznie. Rozstawione obok stolików drzewka oliwkowe starają się przenieść nas we włoskie doliny przepełnione winoroślami. Do miejsca przykuwa nas nowoczesny wystrój, oryginalne oświetlenie podkreślające czerwień ceglanych ścian.

Ukryta włoska cząstka Polanicy Zdrój

Wnętrze restauracji La Nonna Polanica Strój
Wnętrze restauracji La Nonna

Nudne staje się stwierdzenie, że niemal w każdym zakątku Polski, do którego zajrzymy są restauracje, które za swój priorytet stawiają sobie jakość i obsługę na najwyższym poziomie. Tak było w pizzerii Las w Zawierciu, niedawno w Cafe Byfyj i podobnie jest w La Nonna w Polanica Zdrój. I jak tu zabierać swoje zapasy ze sobą i gotować na własną rękę? Odpowiedź jest prosta, oczywista. Niemniej, jeżeli coś ma pozostać w pamięci z danego miejsca to warto choć jeden raz wejść, usiąść, nasycić się klimatem miejsca, zamówić i zjeść coś naprawdę dobrego.

Pizzeria La Nonna w Polanicy Zdrój jest ukryta gdzieś na obrzeżach centrum miasta. Warto podążyć za znakami, nie opierać się pokusom innych tylko dotrzeć do celu. Przywitać się z obsługą, rybkami i usiąść wygodnie. Jeżeli na moment zapominacie gdzie jesteście to znaczy, że przebywacie w wyjątkowym miejscu. Smacznego.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: La Nonna, aleja Wojska Polskiego 4, 57-320 Polanica-Zdrój

Zdjęcie: źródło własne, kwiecień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.