Polskie Smaki Polanica Zdrój

Polanica Zdrój próbuje przyciągnąć klientów stekami. Oferuje je La Nonna, są w menu restauracji Polskie Smaki. Tutaj karta wygląda wyjątkowo apetycznie. Czy jest to jedyny argument by przyciągnąć klientów i mając dookoła sporą konkurencję? Przed wejściem zdjęcia dań, które nie wyglądają zbyt apetycznie. W ofercie są też burgery, w sumie to nie dziwi, skoro wołowina jest tu czołowym składnikiem. Nazwa Polskie Smaki Polanica Zdrój mimo wszystko zobowiązuje i niczym krytyk bajki Ratatuj postanawiam dać się zaskoczyć.

Wątróbka drobiowa

Wątróbka drobiowa w restauracji Polski Smaki
Polskie Smaki – Wątróbka drobiowa

Przy wejściu informacja, że płatność tylko gotówką. Już chce zawrócić w poszukiwaniu bankomatu, kiedy stojąca przy kasie kelnerka przekazuje nas młodemu kelnerowi. Ten prowadzi nas na górę, gdzie zajmujemy stolik w roku oszklonej oranżerii. Dostajemy karty dań. Otwieram na daniach głównych i już wiem czego chce – wątróbka drobiowa. Dosłownie dzień wcześniej wspomniałem w towarzystwie, że zjadłbym wątróbkę, taką jak przyrządzano w domu. O takiej pewnie mogę tylko pomarzyć. Chętnie jednak spróbuje przyrządzonej w restauracji Polskie Smaki w Polanicy Zdrój.

Ruszam do bankomatu po gotówkę. Robię krótki rekonesans po restauracji. Toalety dostępne są w odrębnym skrzydle, również na piętrze. Całość przypomina karczmy z zakopiańskich Krupówek. Ile jest sal w Polskich Smakach w Polanicy Zdrój trudno mi ostatecznie zliczyć. Swoim wystrojem nie są niczym szczególnym. Jak choćby oranżeria, w której siedzimy. Zadbano o to by nic nie leciało nam na głowy, było w miarę ciepło i przyjemnie, ot kolejne dostawione stoliki z krzesłami. Mimo tego to kuchnia i to co trafia na stoliki gości ma się bronić i stanowić o dobrym imieniu restauracji.

Karta Dań Polskie Smaki
Menu Polskie Smaki

Dania trafiają na stół dosyć szybko. Jestem ciekawy mojej porcji. Ładnie podana, przyozdobione zielenią i rzodkiewkami. Kapusta w oddzielnym mini garnuszku z uchwytem. Wątróbka jest bardzo dobra, doskonale komponuje się z dobrym ziemniaczanym purre i wyśmienitym sosem. Jeżeli w kuchni Polskich Smaków w Polanicy Zdrój każdy odpowiada za dany składnik to najbardziej bił bym brawo właśnie za ciemny, pieczeniowy sos na bazie czerwonego wina. To on sprawia, że warto zamówić wątróbkę drobiową. Mnie do szczęścia kulinarnego już nic więcej tego popołudnia nie było potrzeba.

Burgery w Polskim Smaku

Polskie Smaki burger klasyczny
Polskie Smaki burger klasyczny cheddar

Pozostałe zamówione przez nas dania to burgery. Jednym z nich jest klasyczny cheddar tylko gdzie tu polski smak? Może należy skupić się na warzywach i ogórku konserwowym. Ten bowiem został uznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju za produkt tradycyjny. Warunkiem stanowiącym o tytule jest marynata, która na województwie dolnośląskim składać musi się kopru, marchwi, goryczy i chrzanu. Najważniejsze w burgerze jest mięso i sposób jego wysmażenia. W przypadku obu kotlety były soczyste i smaczne.

Drugim zamówionym burgerem był góralski. Tu trzeba przyznać, że spektrum polskości jest znacznie większe. Ser górski, w karcie figurujący jako oscypek co w tym czasie jest nadużyciem tej nazwy, o czym mówią przepisy. Po pierwsze województwo dolnośląskie nie jest regionem, na którym wytwarza się oscypki, po drugie jego sprzedaż możliwa jest od maja do października. W kanapce podany został jeszcze wędzony boczek, ogórek małosolny i jajko wędzone. Z świeżych warzyw wykorzystano pomidora i czerwoną cebulę. Kompozycja ciekawa, nad wyraz sycąca i smaczna.

Polskie Smaki burger Góralski
Polskie Smaki burger Góralski

Restaurację Polskie Smaki w Polanica Zdrój poleciłbym w chwili gdy chcemy zjeść coś innego, a współtowarzysze myślą o czymś tradycyjnym. Broni się jedzenie, pomimo uciążliwej konieczności płacenia gotówką, czy obsługi, która sprawiała wrażenia trochę nieszczęśliwej. Pomyślałem przez chwilę, że może woleli by pracować w La Nonna tylko jakoś nie wyszło. Pewnie nie każdy musi też cieszyć się z faktu, że pracuje kiedy inni świętują. Taka praca i mając ją cieszyłbym się, że przyszli do naszej restauracji i kolejny stolik jest zajęty. Tymczasem to jedyne miejsce, w którym odniosłem wrażenie, że jestem na wspomnianych już Krupówkach w Zakopanem. Jesteś? To siadaj, zjadaj i płać. Gotówką.

____

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Polskie Smaki, Zdrojowa 6a/6b/8, 57-320 Polanica-Zdrój

Zdjęcia: źródło własne, kwiecień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.