Legoland Deutschland Günzburg

Częstym marzeniem w dzieciństwie co do celów podróży jest Legoland lub Disneyland. To najpopularniejsze parki rozrywki na świecie, mocno tkwiące w świadomości dziecka. Ciekawe, że lata mijają, doroślejemy, a marzenie o podróżach nie przemija. W Europie znajdują się trzy parki Legoland, w Danii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. My gościliśmy w tym drugim, położonym w miasteczku Günzburg.

Organizacja wyjazdu

Na zwiedzanie i zabawę warto przeznaczyć dwa dni. Dla czteroosobowej rodziny wejściówki na teren Legolandu mogą nie być tanim kosztem. Do tego dochodzić może cena noclegu. Spać można w hotelach lub na polu namiotowym. W okresie wakacyjnym bez wcześniejszej rezerwacji zdobycie pokoju lub bungalowu tuż przy parku graniczyć może z wielkim cudem. Trzeba szukać w pobliskich okolicach.

Park rozrywki Legoland Deutschland kolejka
Park rozrywki Legoland Deutschland kolejka

Legoland w Günzburg położony jest tuż przy autostradzie A8. Oferta hotelu oddalonego nawet 50 km nie musi być dramatem. Szczególnie gdy oferują one pakiety rodzinne z wejściówkami. Gdy zdecydujemy się na wyjazd warto odwiedzać stronę www.legoland.de/pl/. Opłaca się na niej wyszukiwać noclegów codziennie, niema do dnia wyjazdu.

Nasz wyjazd do Legolandu w Niemczech nie był zaplanowanym kierunkiem wakacyjnej podróży. Mieliśmy już za sobą Grand Prix 2017 Formula 1 na torze Hungaroring oraz kilkudniowy pobyt na Thermal Camping Sarvar i odpoczynek na basenach termalnych Sárvári Gyógyfürdő. Ostatnim celem podróży miał być, jak co roku w trakcie pobyt na Węgrzech – Eger.

Park rozrywki Legoland Deutschland budowle z kloców
Park rozrywki Legoland Deutschland budowle z klocków

Zwrot akcji nastąpił spontanicznie. Byliśmy blisko granicy z Austrią, autostradami szybko przedostaniemy się do Niemczech, mijając Monachium dotrzemy do Günzburg. Dwa dni później plan wcielony został w życie.

Noclegi z biletami do Legolandu

Jedziemy z perspektywą rozbicia namiotu. Robimy postój w austriackim McDonald’s. Zamówione zestawy, w tym hamburgery z bezglutenowym pieczywem! Sprawdzam stronę www.legoland.de/pl/. Nagle nie mogę przez sekundę uwierzyć własnym oczom. Dwa pokoje dwuosobowe z pakietem biletów do Legoland, na dwa dni dla całej rodziny, od dziś w hotelu Römerstadt w Gersthofen. Decyzja podjęta błyskawicznie. Rezerwacja potwierdzona, w sercu radość, duszy lżej. Szczególnie, że temperatura nie jest idealna na biwakowanie.

Legoland Deutschland

Legoland Deutschland Lego Star Wars sokół milenium
Legoland Deutschland Lego Star Wars sokół milenium

Następnego dnia, wyspani, po śniadaniu ruszamy ku przygodzie! Jesteśmy parę minut przed otwarciem. Parking szybko zapełnia się samochodami. Mamy go w cenie zakupionego pakietu. Wpuszczanie przyjezdnych odbywa się sprawnie i szybko. Przed nami dwa dni atrakcji i spełniania marzeń.

Zaletą dwudniowego pobytu jest na pewno brak pośpiechu. Niecierpliwość może dać o sobie znać gdy utkniecie w kolejce do atrakcji. Warto w pierwszym dniu zrobić mały rekonesans, by następnego ranka być przygotowanym i pójść najpierw tam gdzie czas oczekiwania sięga nawet godzinę.

Zaraz po wejściu dyscyplina nie jest łatwa. Szczególnie gdy dookoła wystawy pełne zestawów z filmowymi bohaterami. Głowa kręci się dookoła szyi, a my docieramy do zamku. Wchodzimy na piętro i za chwilę wsiadamy do wagoników, które na przedzie ciągnie sympatyczny smok.

Legoland Deutschland Lego Star Wars At At
Legoland Deutschland Lego Star Wars At At

Jak się za chwile okazało nie tylko ja spodziewałem się przejażdżki po ciemnych zakamarkach warowni. Tak było z początku. Gdy nagle kolejka ruszyła szybciej w dół, a po chwili wyjechała na zewnątrz, w sekundę skojarzyłem tor rollcoastera z lewej strony zamku. Powtórka na kolejnej kolejce prowadzonej również przez smoka.

Park miniatur z klocków Lego

Ruszamy przez aleje miniatur słynnych miast. Łódki w portach, przejeżdżające ulicami samochody. Wiele z tych budowli zapiera dech w piersiach. Znajdziemy tu również świat Star Wars. Modele pojazdów, sceny z filmy wyeksponowane na specjalnych platformach. Jednak ani Star Wars oraz żaden inny film zamieniony w zestaw klocków nie przekłada się na atrakcje. Lego stawia na swoich bohaterów co najlepiej widać po Ninjago.

Legoland Deutschland kraina Lego Ninjago
Legoland Deutschland kraina Lego Ninjago

Starsi mogą przelecieć i okręcić się na wielkim wysięgniku do którego przyczepiono fotele. Z dołu przypomina to lecące traszki lub inne podobne owady. To jedno z miejsc, do których jest ciągła długa na około 90 minut kolejka. Przed wejściem w kasie można wykupić specjalny pakiet upoważniający do pomijania kolejek przy niektórych atrakcjach.

W krainie Ninjago mamy świątynie, a w niej zabawę interakcyjną. W okularach 3D siedząc z wagoniku wyruszamy na walkę dobra ze złem. Zabawę nakręca również odczuwalność temperatury, szczególnie gdy znajdujemy się w strefie ognia. To trzeba zobaczyć, dotknąć i poczuć.
Podobnie jest w egipskiej krainie gdzie wykazać trzeba się celnością.

Bitwa na wodzie i jeszcze więcej atrakcji

Przed zjazdem łódką warto zaopatrzyć się w specjalne peleryny. Przydają się one również na statku pirackim, który ostrzeliwany jest z armatek wodnych z lądu i innych okrętów. Świat Bionicle znajduje się w ciemnych pomieszczeniach. Czekają tam na was roboty, które wyniosą wasze ciało poza przestrzeń ziemskiej grawitacji.

Nie brakuje wątku Lego Technic. Czteroosobowym samochodzikiem zaliczycie zjazd ze stromej górki by po chwili wzbić się w górę, a po chwili wpaść w ciąg zakrętów. Jest to szczególne przeżycie dla dorosłych gdzie nagłe zwrot kierunku sprawiają wrażenie jakbyśmy mieli zaraz zostać w poprzednim miejscu, poza wagonikiem. W Legoland Atlantis obejrzycie film przed wyruszeniem do podwodnego świata.

Gdy nogi dają znać o sobie możecie przejechać się po okolicy pociągiem lub wzbić się na wieże widokową. Cały Legoland z lotu ptaka na wyciągnięcie ręki. Po przejściu labiryntów i salonu luster można pobawić się krainie Lego City. Dominującym tematem jest pościg za złodziejami. Z głów aż paruje od prześcigania się w wymyślaniu ciekawych pojazdów. W kopalni złota cierpliwość i wytrwałość nagradzana jest małą nagrodą.

Fabryka klocków Lego

W Lego Fabrik poznacie proces tworzenia klocków. Gdy zapoznacie się z tajnikami produkcji wejdziecie do magazynu, w którym popisać może się Wasza wyobraźnia. Setki przeróżnych klocków, elementy figurek. Składajcie co chcecie i ile jesteście w stanie unieść. Ceny nie są zabójcze, a pakiety figurek wręcz w atrakcyjnych cenach. Factory to miejsce gdzie stworzyć możecie własną pamiątkę z tego magicznie niezwykłego miejsca.

Legoland Deutschland Günzburg Lego Fabrik
Legoland Deutschland Günzburg Lego Fabrik

Legoland Deutschland, Günzburg to kraina najwspanialszych klocków na świecie. Ani przez chwile nie zapomnicie gdzie jesteście. Wszystkie atrakcje, wystawy i ekspozycje, kawiarnie i restauracje, a nawet toalety stworzone są na kształt świata Lego.

W parku rozrywki czas nie stoi w miejscu, a energii nie przybywa. Choć zbieramy ogromny bagaż niezapomnianych wspomnień to ciągnięcie go ze sobą potrzeba sił. Opcja biletów dwudniowych jest do tego optymalna. Jednak nawet te kilkanaście godzin spędzony w tym niezwykłym miejscu nie pozwala tak łatwo rozstać się z atrakcjami. Decyzja o wyjściu, pożegnaniu jest ciężka nawet dla dorosłych.


Park rozrywki Legoland Deutschland, Günzburg, Niemcy, sierpień 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.