Restauracja Komediowa Łódź

Kiedy znana i popularna osoba otwiera restauracje u jej progu zjawia się fani oraz właściciele kanałów kulinarnych. Relacja z wizyty w słynnym miejscu gwarantuje dobry licznik wyświetleń filmu, niezależnie od opinii. Restauracja Komediowa w Łodzi należąca do Rafała Paczesia znalazła się na niemal wszystkich znanych nam kanałach w serwisie YouTube. Jakie nie byłyby te recenzje, nie miały one wpływu na naszą decyzję. Jako miłośnicy twórczości właściciela restauracji chcieliśmy bardzo zobaczyć wnętrza i zjeść w Komediowej.

Komediowy klimat

Chcieć to jedno, kto przezorny zarezerwuje sobie wcześniej stolik. Wtedy odpada jedno zmartwienie, niepewność, czy akurat trafi się wolne miejsce. Restauracja Komediowa umożliwia rezerwację online. Pobierany jest zadatek, który rozliczany jest na koniec przy rachunku. Przy wejściu obsługa pyta nas o rezerwację i zaprasza do stolika. Stanąć u progu wejścia i zostać odprawionym z kwitkiem może być rozczarowujące. Nam dopisało szczęście.

Kiedy na pytanie odpowiedzieliśmy przecząco, pokiwał głową, odparł, że dobrze i zaprowadził nas prosto na scenę. Usiedliśmy w wygodnych krzesłach z trudem skupiając się na podanych kartach z daniami. Klimatyczny wystrój mocno udzielił się nam od początku. Kiedy wreszcie złożyliśmy zamówienie, skupiliśmy się na oględzinach wnętrza. W robieniu pamiątkowych zdjęć nie byliśmy sami. Pozostali goście wykazują wyrozumiałość oraz godzą się z faktem, że zostaną na ujęcie na jednym czy drugim zdjęciu.

Restauracja Komediowa w Łodzi przeplata w sobie dawny styl wnętrza, puszczając przy tym oko do gości. Nie ma więc zbytniej powagi, co rusz pojawiają się hasła, mniej lub bardziej znane cytaty z występów właściciela. Rafał Pacześ wprowadził stand up na nieosiągalny dla innych komików poziom. Jego występy w największych salach widowiskowych w Polsce wyprzedają się do ostatniego miejsca. Nic dziwnego, to gwarancja udanego wieczoru i śmiechu do łez. Sprawdzamy za każdym razem gdy uda zakupić się bilety.

Komediowe menu

Oprócz występów, Rafał Pacześ pisze książki, jest znawcą motoryzacji, dzięki czemu można zobaczyć go w programach motoryzacyjnych, sam prowadził kanał Czarna Wołga. Ma własne show, do którego zaprasza celebrytów, a do tego wszystkiego restauracja Komediowa jego rodzinnym mieście Łódź. Wracamy na scenę. Kelner przyjmuje nasze zamówienie i po chwili wraca z napojami. Nie sposób odmówić sobie spróbowania piwa Gruby wiór. Na jego etykiecie nie kto inny jak sam Rafał Pacześ.

Gruby Kotlet Komediowa
Gruby Kotlet

Piwo butelkowe, do którego dostajemy odpowiednią szklankę. W smaku dobre, chmielowe, bez udziwniania, bez jakiś owocowych eksperymentów. Pije się przyjemnie, pobudza apetyt i dobrze gasi pragnienie. Wraz z Grubym wiórem na stół podana zostaje przystawka spod lady. W puszcze z wieczkiem znajduje się przekąska niespodzianka. Gość nie wie co znajduje się w środku. Jest więc okazja spróbować czegoś specjalnego. Nam trafiły się pierogi z mięsnym farszem.

Smaczne dwie sztuki, po których macie ochotę na więcej. Wybór dań nie jest łatwy, menu restauracji Komediowa jest bardzo różnorodne. Mamy obiadowe polskie klasyki, są sałatki, burgery i pizza wypiekana w piecu, który został wybudowany na okoliczność powstania Komediowej. Nasz wybór składa się po części z każdej wspomnianej grupy dań. Chciałoby się więcej, niedosyt to idealny argument aby wrócić znów.

Gruby kotlet

Burger Komediowa
Burger w Komediowa

Klasycznym daniem jakie podano na nasz stół był kotlet schabowy smażony na smalcu. Chrupiąc panierka, soczyste, nie wysuszone mięso, bardzo dobry. To co czyni do danie wyjątkowym do dodatki do owego schabu. Niby ziemniaki z koperkiem i mizeria, ale ten smak to jak podróż w czasie! To danie nie tylko idealnie pasuje do wnętrza, klimatu jaki nas otacza. Jest w nim dbałość aby smakował wyjątkowo, nie był kolejnym schabowym, ale na długo pozostał w pamięci.

Burgery pojawia się w restauracyjnych menu. Na ogół omijam je w zamówieniu, wybierając miejsca, które specjalizują się w ich podaniu. Restauracja Komediowa oferuje krótki temat, bez pier..ekhm się w tańcu. Zamiast steku, który też jest już w niemal w każdym menu, czy dobrej polędwicy wybieram mimo wszystko kotlet mielony podany w bułce z dodatkami. Maślane pieczywo, dobrze wypieczona wołowina, która nie daje się zdominować sosowi o wyraźnym charakterze barbecue. Wszystko przeplatane dużą ilością dodatków, plus grube, klasyczne frytki.

Pizza Margherita
Pizza Margherita

Burger smaczny, sycący, na pewno się broni, choć nie stawiałbym go na czele menu gdy przychodzimy w porze obiadowej. Trzecim daniem zamówionym jest pizza Margherita. Restauracja Komediowa piecze placki w stylu neapolitańskim. Grube brzegi, cienki spód, dobry sos i ser. Są goście w młodym wieku, którzy postawią na pizzę w każdym miejscu i porze. Schabowy zrobi im w domu mama lub zjedzą u babci. Dobra pizza broni się sama. W Komediowej nie został nawet okruszek.

WC barykaduj

Z bólem serca stwierdzamy, że nie mamy miejsca już na deser. To kolejna rzecz, która przyciąga wzrok i kusi. Stawiamy opór przed kolorowymi wypiekami, które eksponowane są tuż przy wejściu. Za nimi po prawej stronie Komediowej znajduje się Garderoba. Tam możecie zamówić drinki lub kawę. Można tez zakupić piwo Grube Wiór na wynos. Restauracja Komediowa mieści też stoliki na pierwszym piętrze. Prowadzą tam kręte schody, którymi dojdziecie też do toalety.

Wizyta w WC to kolejna część atrakcji jakie zapewnia pobyt w Komediowej. Po przybytku widać, że miejsce było dopracowywane w każdym szczególe. Fakt dzielenia się wrażeniami z pójścia za potrzebą uznać należy za część prywatny, amatorski stand up. Wrażeń nie brakuje, co ważnie nie przysłaniają one tego co najważniejsze. Jedzenie w restauracji Komediowa jest bardzo dobre. Warto odwiedzić to, bądź co bądź wyjątkowe miejsce na mapie w Łodzi.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Restauracja Komediowa, Piotrkowska 12, 90-270 Łódź

Zdjęcia: źródło własne, wrzesień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.