Terrace Aparments Eger

Czas mija nieubłaganie, opuszczamy słoneczną Chorwację, Lanterna Premium Camping Resort na półwyspie Istria i wczesnym porankiem zmierzamy w stronę granicy węgierskiej. Jedziemy do Egeru, tam czeka na nas jeden z apartamentów w ramach Terrace Aparments Eger przygotowany przez Krisztinę. To trzeci adres, w którym będziemy jej gośćmi pod dachem przygotowanym przez tą niezwykle pracowitą gospodynię.

Trasa Chorwacja – Węgry

O tym, że w drodze powrotnej z Chorwacji zatrzymamy się na Węgrzech było wiadomo kiedy kupowaliśmy winiety na Słowację i Węgry. Wydaje się, że na półwysep Istria zdecydowanie lepiej jest pojechać przez Austrię i Słowenię. Trasę planujemy jednak także pod względem powrotu. My chcemy zatrzymać się kilka dni w naszym ulubionym Egerze, zrobić zapasy węgierskiego winna, zrelaksować się na basenach termalnych czy zrekompensować sobie wrażenia na zjeżdżalniach.

Stara droga 25 do Eger
Stara droga 25 do Eger

Trasa do granicy węgierskiej nie różni się u nas od lat. Polską granicę przekraczamy w Cieszynie, stąd kierujemy się na słowacką Żylinę i dalej na Bratysławę. Na Węgrach z autostrady M1 skręcamy w okolicach Gyor drogę ekspresową M85, która przechodzi w M86. Tak dojeżdżamy do punktu granicznego w Letenye. Odprawę przechodzimy na starym przejściu z Chorwacją. Tak ruszamy w kierunku półwyspu Istria.

W drodze z kempingu Lanterna do apartamentu w Egerze u Krisztiny, jak w roku ubiegłym nie potrafię zrozumieć o co chodzi z korkami na bramkach w okolicy Zagrzebia. My pokonujemy punkty opłat płynnie, jedyny dłuższy przymusowy postój to odprawa na przejściu granicznym chorwacko – węgierskim. Tam czekamy około półgodziny. Dalsza droga to już przerwy na toaletę kawę i tankowanie aż do zjazdu z M3 na M25. W tym roku opuszczamy nową dwupasmówkę na rzecz starej drogi 25. Tak docieramy do Terrace Aparments w Eger.

Terasz Standard Aparment

Terasz Standard Aparment
Terasz Standard Aparment

Pierwszy kontakt z panią Krisztiną nawiązaliśmy przez serwis noclegi.pl (polski odpowiednik węgierskiej wyszukiwarki szalas.hu). Szukając noclegu w ubiegłym roku kontaktowaliśmy się już bezpośrednio z gospodynią. Podobnie tego lata. Gościliśmy w apartamencie Terasz Standard. Od parkingu prowadzi do niego kamienista ścieżka prowadząca do schodów obok niesamowitego, doskonale utrzymanego trawnika.

Przed wejściem ustawiony stolik, krzesła z wikliny oraz suszarka na pranie. Ten może mało gustowny element wyposażenia jest niezwykle przydatny jeżeli w programie naszej wizyty w Egerze i okolicy są baseny termalne. Terasz Standard od progu urzeka swoim prostym, ale niezwykle gustownym wystrojem. Wszelkie elementy wyposażenia dobrane są w sposób przemyślany, praktyczne, ale dobrze komponujące się zresztą.

Terrace Aparments Eger
Terrace Aparments Eger

Dwuosobowe łóżko, aneks kuchenny z wyspą, łazienka z prysznicem, a do tego dostępny duży telewizor na ścianie, ława, szafki i duża szafa na ubrania. Na nasze potrzeby dostajemy jedno łóżko polowe w formie dostawki. W kuchenny szafkach wszystko co niezbędne aby spędzić w Terrace Aparments u Krisztiny w Egerze kilka dni i nocy. Płyta indukcyjna, lodówka, wszystko co potrzeba aby przyrządzić samodzielnie śniadanie lub inny posiłek. Pod prysznicem nigdy nie brakuje gorącej wody.

Terrace Aparments Eger

Jest komfortowo, o czym można przekonać się wieczorem, siedząc na tarasie i popijając wino przyniesione z Doliny Pięknej Pani. Terrace Aparments w Egerze znajduje się niedaleko tej urokliwej krainy pełnej winnic. Lokalizacja naszego apartamentu to również jego wielki atut i zaleta. Szépasszonyvőlgy to nie tylko winnice, to również restauracje i kawiarnie. Tam posilamy się niemal każdego wieczoru. Stąd bliskość do naszego Terasz Standard Aparment ma również znaczenie. Gdy będziemy już na miejscu docenimy panującą ciszę i spokój.

Ogórd Terrace Aparments
Ogórd przy Terrace Aparments

Gdy zechcemy się zrelaksować gospodyni Terrace Aparments w Egerze oferuje gościom jacuzzi. Kąpieli z bąbelkami można zażywać na wolnym powietrzu, w razie niepogody chroniąc się pod specjalnym zadaszeniem. Pomimo dostępnych w okolicy kąpielisk termalnych taka atrakcja przyciąga gości. Osobiście doceniałem fakt, że w kranach pod prysznicem nie brakowało nigdy ciepłej wody.

Trzeci, udany pobyt u Krisztiny w Terrace Aparments w Eger. Po tułaczce po innych hotelach, pensjonatach, a nawet wizycie na kempingu Tulipan, sprawa noclegu schodzi na drugi plan. W Terasz Standard Aparment jest wszystko co potrzeba aby spędzić kilka relaksujących dni w Egerze i jego okolicy.


Zakamarki Świata

Lokalizacja: Terrace Aparments, Eger, Tulipánkert u. 29-31, 3300 Węgry
Internet: www.terraceapartments.hu
Zdjęcia: źródło własne, sierpień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.