Hotel Żywiecki Przyłęków

Wjeżdżasz stromym podjazdem na parking przed recepcja. Wysiadasz rozglądasz się dookoła i masz uczuie deja vu. Jechałem w kierunku Żywca, a jestem pod wyciągiem krzesełkowym Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu. Tam też układ hotel – stok jest podobny, jak położenie hotelu Żywieckiego w Żywcu. Wchodząc do środka, wejściem na recepcję wszelkie porównania pryskają.

Pokój w hotelu Żywieckim

Pokój w hotelu Żywickim
Pokój dwuosobowy w hotelu Żywieckim

Zameldowanie w hotelu odbywa się szybko, sprawnie, dostaje kartę do pokoju znajdującego się na pierwszym piętrze. Hotel Żywiecki umiejscowiony jest u podnóża góry Jasienica, nie spodziewajmy się więc jakiś oszałamiających widoków za oknem. Lokalizacja nie oznacza jednak, że podjazd jest prosty. Z drogi nr 945 prowadzącej do przejścia granicznego w Korbielowie w ulicę Wspólną. Dalej już prosto raz węższą raz szerszą droga. Nie wiem jak z podjazdem w zimie, we wrześniu redukując biegi trzeba zwrócić jedynie szczególna uwagę na luźno hasające psy pilnujące domostw.

Pokój dwuosobowy w hotelu Żywieckim jest przestronny, dzięki układowi pomieszczenia, biurko i wyposażona mini lodówka umiejscowione są za ścianą łazienki. Cały wystrój bardzo estetyczny, nowoczesny, przy zachowaniu tradycyjnych pierwiastków. Duża szafa, posiadająca u dołu dwie szuflady powinna być w zupełności wystarczająca. Łóżka wygodne, podobnie jak poduszka i kołdra ubrane w białą, przyjemną w dotyku pościel. Są fotele, jest stoliczek, nic nie przeszkadza, jest ekspres do kawy na kapsułki.

Plac zabaw przy hotelu Żywieckim
Plac zabaw przy hotelu Żywieckim

Łazienka z prysznicem, prezentuje się nowocześnie. Czystość jest na najwyższym poziomie, a jeżeli czegoś trzeba to panie z room service szybko spełnią naszą prośbę, uzupełnią zapasy wody. W trakcie pobytu w Hotel Żywiecki ani razu nie spotkałem się z jakąkolwiek reakcją ze strony obsługi, która wzbudziłaby we mnie stan irytacji. Za każdym razem przechodząc przez recepcję spotkamy uśmiechnięta twarz. Kogo by nie zapytać z pracowników hotelu o cokolwiek, zawsze stara się pomóc, upewniając się, że wszystko jest dobrze. Może to zbyt oczywiste, ale wciąż tak rzadko spotykane.

Śniadanie w hotelu Żywieckim

Śniadanie w Hotelu Żywieckim
Śniadanie w Hotelu Żywieckim

Kawa z ekspresu ciśnieniowego, cała paleta herbat, woda mineralna, soki od wyboru napojów zaczynam hotelowe śniadanie. Hotel Żywiecki zapewnia swoim gościom smaczną czarną lub białą kawę. Szeroki wybór nabiału, warzyw, wędlin, a do tego jajka sadzone, kiełbaski. Dopełnieniem jest świeże, smaczne pieczywo. Mówi się, że pierwszy posiłek ma ważne znaczenie dla naszego samopoczucia na resztę dnia. O tej domenie doskonale pamiętają w hotelu Żywieckim.

Dopełnieniem głównego śniadania są świeże owoce oraz co nieco na słodko. Moją największą uwagę, nie tylko na fakt zauważonej dostawy, zwróciły bardzo dobre wędliny. Zarówno te serwowane do śniadania, jak i w trakcie wieczoru, podane na grillu kiełbasy były bardzo smaczne. Hotel Żywiecki trzyma poziom pod względem kulinarnym. Kuchnia serwuje smaczne dania, zaś w hotelowym barze napijemy się dobrego piwa lub do naszej dyspozycji jest szeroka gama trunków.

Wycieczka rowerowa do Żywca

Hotel Żywiecki mieści się przy stoku narciarskim. Byłoby idealnie, bo czego chcieć więcej niż wyjście z przechowalni w butach narciarskich prosto na stok? Odpowiedź jest dosyć prosta, wyciągu krzesełkowego. Górą jest dosyć stroma i możliwość dania chwili odpoczynku nogą jest zbawienna. To niestety jedyny minus, który nie zachęca do przyjazdu tutaj zimową porą.

Widok z góry Jastrzębica
Widok z góry Jastrzębica

Młode pociechy powinny miło spędzić czas na specjalnie przygotowanym dla nich placu zabaw. Całą rodziną możecie też wybrać na pieszą wycieczkę, czy skorzystać z hotelowego basenu. Dorośli mogą skorzystać ze strefy relaksu. SPA w Hotelu Żywieckim oferuje szereg masaży i zabiegów. Dla tych, którzy jednak szukają atrakcji poza gabinetem odnowy możecie wypożyczyć rower i ruszyć na wycieczkę do Żywca lub nad Jezioro Żywieckie. W ofercie są rowery elektryczne, jeżeli do tej pory nie jeździliście na takim sprzęcie warto przetestować je i sprawdzić jak zachowują się nad podjazdach.

Wycieczkę rowerową najlepiej zaplanować nad Jezioro Żywieckie. Trasa nie nastraja żadnych trudności. Nad brzegiem zalewu będziecie pod wrażeniem samej drogi przygotowanej na rowery. Możecie też zajrzeć do samego centrum, podjechać na rynek w Żywcu. W drodze powrotnej rower elektryczny sprawdzi się na podjazdach prowadzących do Hotelu Żywieckiego. Komu mało i ma więcej sił w nogach może obrać za ce górną stację wyciągu narciarskiego. Widok stamtąd jest kumulacją wszystkich pozytywnych wrażeń jakie doświadczycie w trakcie całego pobytu w Przyłękowie i mieszczącym się nim Hotelu Żywieckim.


Zakamarki Świata

Lokalizacja: Hotel Żywiecki, Kępka 3, 34-331 Przyłęków
Zdjęcia: źródło własne, wrzesień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.