Książka Rower To Jest Świat – Karol Werner

Karol Werner jest autorem kanału Kołem się Toczy na YouTube. Udziela się też w mediach oraz prowadzi blog o tym samym tytule. Podróżnik opisujący i pokazujący w ciekawy sposób wyprawy rowerowe oraz podróże po świecie. Prowadzi też kursy z montażu filmów oraz wydaje książki. W Rower To Jest Świat Karol Werner prezentuje 33 trasy rowerowe po Polsce. Sugerując zakup autor odnosił się do wsparcia jego działalności stwierdzając, że przewodnik będzie swego rodzaju cegiełką. Być może wrodzona skromność nie pozwoliła twórcy stwierdzić, że o to przed Wami doskonały przewodnik po kraju, pełen praktycznych porad.

Karol Werner Kołem Się Toczy

Na kanał Kołem Się Toczy natknąłem się przy okazji szukania informacji o jednym z miejsc, do którego chciałem się udać. Tak z filmu na film stałem subskrybentem. Już nie pamiętam czy to sam Karol Werner podał miejsce skąd pochodzi, gdzie mieszka, czy wyczytałem gdzieś te informacje w Sieci. Okazało się, że gdybym mieszkał w miejscu gdzie spędziłem dzieciństwo bylibyśmy sąsiadami z tego samego osiedla.

Słyszałem wcześniej o pewnych zapaleńcach z blokowiska, którzy objechali Polskę wzdłuż i wszerz, byli też rowerami w Chorwacji. Przez głowę przeszło mi, że może to oni? Syn z ojcem, konsultowałem, okazuje się, że Karol Werner to jeszcze ktoś inny. Nie umniejszyło to mojego podziwu dla jego pasji, bo choć żyje z tego co robi, to ta przez jego podejście do wszystkiego co publikuje góruje nad jakimś poczuciem obowiązku. Filmy Kołem Się Toczy na YouTube to jedne z najlepiej zmontowanych, pełne wspaniałych zdjęć, pejzaży. Auto Rower To Jest Świat w swych relacjach jest szczery, a ta przekłada się na popularność kanału.

Lubię jeździć na rowerze i chciałbym to robić dużo częściej niż mogę, czy pozwala mi czas. Nie szukam wymówek. Oglądając filmy Karola Wernera można zazdrościć mu, z drugiej zaś strony trzeba podziękować za realizm. Stawia sprawę jasno i nie owija w bawełnę, nie mówi Wsiadaj i jedź! Potrafi rozbudzić apetyt, ale uświadamia, że trzeba podejść do sprawy z rozsądkiem, przygotować się, aby później nie żałować. Patrząc z podziwem na Himalaistów większość z nas ma świadomość, że nigdy nie stanie na dachu świata. Za to dzięki Karolowi Wernerowi możecie spełnić swoje marzenia o rowerowej wyprawie życia

Rower To Jest Świat

Książka Rower To Jest Świat Karol Werner
Rower To Jest Świat

Kiedy dostałem swój egzemplarz książki Rower To Jest Świat pomyślałem szkoda, że nie w twardej oprawie. Szybko doszedłem do wniosku, że i ten aspekt książki został doskonale przemyślany. Wystarczy, że wziąłem do ręki leżący obok przewodnik Zamki, Dwory i Pałace i szybko zrozumiałem, że waga ma znaczenie. Najlepiej przekonać się o tym można kiedy pakujemy książkę do sakwy chcąc zabrać ją ze sobą na przejażdżkę. Dodajmy, że książka jest doskonale wydana, zawiera szereg zdjęć autorskich Karola Wernera.

Autor Rower To Jest Świat nie tylko opisuje jak przygotować się do wyprawy, z czym trzeba być może przyjdzie się zmierzyć na wyprawie. Wszystko opisane jest w sposób praktyczny bez sztucznej otoczki z jaką można spotkać się w przewodnikach czy innych poradnikach. Po książkę sięgnąć mogą też spokojnie ci, którzy w nogach mają już setki jeśli nie tysiące kilometrów za kierownicą roweru. Dzięki książce mogą zweryfikować swoje doświadczenia.

Rower To Jest Świat to też przewodnik po 35 najlepszych według autora trasach rowerowych w Polsce i tuż przy jej granicy. Co warto zobaczyć po drodze, gdzie znaleźć nocleg, czego spodziewać się na trasie i na ile dana wyprawa może być wymagająca dla naszej kondycji mentalnej, fizycznej. Książka Karola Wernera sprawdzi się przed podróżą, w drodze, ale też zimową porą, kiedy będziemy odpoczywać i tęsknić za dwoma kołami napędzanymi siłą naszych nóg.

Na wspomnienia trzeba sobie ciężko zapracować

Pisze te słowa siedząc wygodnie w fotelu. Mam jednak spokojne sumienie, bo od przeszło dekady nie tylko wypoczywam w zimie i w lecie, ale udaje mi się ruszyć na poznawanie świata. Nie koniecznie rowerem. Chce w tym miejscu podkreślić, że Rower To Jest Świat jest nie tylko doskonałą instrukcją (brzydkie słowo) do przemierzania świata na dwóch kółkach i o własnych siłach. Płynie ze słów autora szczera, inspirująca prawda, która pobudza do działania.

Zaliczyliśmy all inclusive i w trackie tego zorganizowanego wypoczynku wyruszyliśmy na poznawanie świata, Tunezji. W kolejnych latach wakacje spędzaliśmy możliwie na własną rękę. Kemping stał się naszą ostoją. Od namiotu i czterech krzesełek bez oparcia dziś nie brakuje mi niczego co zapewnia mi wygodny pobyt na polu namiotowym. By ruszyć w podróż trzeba pokonać trudy. Nam towarzyszy od dawna powiedzenie, że na wspomnienia trzeba sobie ciężko zapracować. Zebrane wspomnienia, wrażenia to najcenniejsze pamiątki.

Karol Werner ma tą moc, która powinna wyrwać nieśmiałych z domowego zacisza. Jeżeli nie rower to warto chociaż spróbować pojechać tam gdzie od dawna chcielibyście, ale brak Wam odwagi. Mamy znajomych, którzy od lat wyjeżdżają na wakacje w to samo miejsce. Bałtyk, ta sama plaża, budki z goframi, smażalnia ryb, pokój z łazienką. Kiedy opowiadamy im o naszych wyjazdach słuchają i zazdroszczą. Niestety brak nam tej energii, którą ma autor Rower To Jest Świat, aby pojechali gdzieś indziej. Spróbuje polecić im książkę, może ona coś zmieni w ich postawie.


Książka Rower To Jest Świat Kompendium Rowerowego Turysty + 35 najlepszych tras w Polsce i blisko granicy, autor Karol Werner, wydawnictwo Manufaktura Książek, Zamienie 2022;
do kupienia na stronie www.rowertojestswiat.pl
Kołem Się Toczy: blog, kanał, Instagram, Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.