Park Wodny Kraków

Kraków przyciąga turystów swoimi zabytkami. Jadąc do dawnej stolicy Polski raczej nie nastawiamy się na wizytę w aquaprku. Tamtejszy park wodny Kraków to raczej atrakcja dla mieszkańców. Nie znaczy to jednak, że nie można go odwiedzić będąc w okolicy. Choćby dla zregenerowania sił po całym dniu zwiedzania, spacerowania po Starym Rynku i Kazimierzu. Nasz powód okazał się zgoła inny. Kiedy jest okazja, trzeba z niej skorzystać. Odwiedziliśmy aquaparki w Krakowie.

Atrakcje parku wodnego w Krakowie

Park Wodny w Krakowie położony jest na obrzeżach miasta. Dojazd z centrum nie jest wcale prosty, jednak warto rozważyć podwiezienia zamawiając usługę w jednej z dostępnych na rynku firm. W Krakowie macie pełen wachlarz firm zajmujących się przewozem osób. Kto postanowi udać się do aquaparku własnym samochodem, przy obiekcie dostępny jest płatny parkin.g

Park Wodny w Krakowie
Park Wodny w Krakowie

Hotel Swing w Krakowie nie posiada atrakcyjnej lokalizacji. Z drugiej zaś strony nocując tam możemy w stroju kąpielowym przejść i skorzystać z atrakcji w park wodny Kraków. W trakcie mojego pobytu zrobiłem spacer po okolicy. Wrażenie zrobił na mnie widok kolorowych rur w aquaparku. Zjeżdżalnie to nie jedyne atrakcji. Zapewniono je wszystkim, nie tylko najmłodszym. Jest jaquzzi, są masujące bicze i masaże. Można skorzystać z sauny i tężni.

Najmłodsze pociechy, które nie mogą korzystać z aquaparku mają swój wielki park wodnych zabaw. Pomiędzy tym wszystkim umieszczono tory dla chcących po pływać. Jeżeli rozejrzymy się dokładniej dostrzeżemy klub fitness, a w cieplejsze dni z większości atrakcji można skorzystać także na zewnątrz. Pomyślano też o tych, którzy zgłodnieją. Dostępny jest bar gdzie oprócz napoi i małego co nieco, zjecie dania typu fast food.

Zjeżdżalnie w Parku Wodnym w Krakowie

Nie pamiętam aby miejski park wodny w Polsce, które odwiedziliśmy, posiadał tak atrakcyjną i godną uwagi atrakcje zjeżdżalni. Na myśl przychodzi mi Wodny Park Tychy. Choć tam jest słynna spłuczka to nie ma aż tak ekstremalnych zjeżdżalni jak w Park Wodny Kraków. Naszą zabawę zaczęliśmy od zjeżdżalni pontonowych. Dostępne są dwie i dodajmy obie godne uwagi. Zjazd podwójnym pontonem zapewnia sporo wrażeń. Szczególnie przejażdżka Kongo gdzie w końcówce 165 metrowej trasy ponton wjeżdża w zakręt niemal w pionowej pozycji.

Fala uderzenia wody sprawia, ze strumień spada na jadących, orzeźwiając pasażerów pontonu. Samo hamowanie również jest bardzo gwałtowne. Efektownie wygląda wypadanie jadących z przodu. Zabawa przednia i warta powtórzenia do chwili aż starczy sił chodzenia po schodach. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w Park Wodny Kraków jest ciepło i duszno. Chodzenie po schodach z pontonem to najprzyjemniejszych nie należy. Wszystko jednak rekompensują zjazdy. Drugą zjeżdżalnią pontonową nazywa się Manga. Wrażenia może nieco mniejsze, ale zabawy, krzyku i śmiechu nie mniej niż na Kongo.

Zjeżdżalnie w Parku Wodnym w Krakowie
Aquapark w Park Wodny Kraków

Pozostałe zjeżdżalnie nie wymagają pontonu. Zjeżdżalnia Żółty Wąż jest stosunkowo prosta i przyjemna. Adrenalina rośnie gdy przeniesiemy się na pozostałe zjeżdżalnie, które dodatkowo posiadają efekty multimedialne. Zaczynam od Twister, która nabiera prędkości, ale z całej najszybszej trójki jest to najprzyjemniejsza zjeżdżalnia. Podobne wrażenia ma się w trakcie zjazdu Nitro. Trzeba przyznać, że pod względem zabawy i oczekiwań spełnia ona najwyższy stopień. Nie jest najszybsza, ale na końcu wychodzimy podekscytowani.

Park Wodny Kraków

Podobnych wrażeń nie zapewnia niestety Speed Fire. Nie doszukałem się wskazówek jaki układ ciała przyjąć aby na końcu nie doznać kontuzji. Przyglądając się śmiałka na końcu trasy zjazdowej nie tylko ja zostałem poturbowany. Szybka, nie przypominam sobie aby tak szybko zjeżdżał dotąd gdziekolwiek, a finał jest nie tylko zaskakujący, ale sporo nieprzyjemny. Jakby ciało stało się bezwładne, wskutek czego kończyny potrafią zadać kontuzję reszcie naszego ciała. Speed Fire zalecany jest od 14 lat. Na starcie oprócz sygnalizacji świetlnej nie ma żadnej obsługi więc śmiałkowie się zdarzają.

Park Wodny Kraków został bardzo ciekawie zaprojektowany. Wszystko jest na miejscu, nie musimy nigdzie przemieszczać się czy to jesteśmy z dziećmi i chcemy chwilę popływać, czy pograć w piłkę wodną lub koszykówkę. Prosto z basenów możemy wejść do jacuzzi. Jak na aquapark z basenami i atrakcjami wszystko zostało mądrze przemyślane. Czas spędza się miło, chcąc chwilę odpocząć możemy skorzystać z dostępnych leżaków.

Mieszkańcom Krakowa nie trzeba rekomendować Parku Wodnego w Krakowie. Polecić można go rodzinom z dziećmi, bo czas spędzony na pewno będzie udany. Dla fanów zjeżdżalni to także miejsce godne uwagi. Jeżeli mieszkacie nie daleko grodu Kraka i szukacie atrakcji na jeden dzień to rozważcie przyjazd. Te kilka godzin spędzony w krakowskim aquaparku na pewno będą dobrze wspominane.


Lokalizacja: Park Wodny Kraków, Dobrego Pasterza 126, 31-416 Kraków
Zdjęcia: źródło własne, marzec 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.