Restauracja Dobra Nasza Wałbrzych

W Wałbrzychu naprawdę brakuje polecanych miejsc jeśli chodzi o dobre jedzenie. Syty burger w Złotej Stacji wystarczył naraz. A co dalej? Siedząc w hotelu Zamkowym szukaliśmy miejsca gdzie pójdzie dobrze i smacznie zjeść. Po rozczarowującej wizycie w wałbrzyskiej Palmiarni postawiliśmy na domowe jedzenie. Chwilę zajęło nam znalezienie wśród wieżowców niepozornej budynku, w której mieści się restauracja Dobra Nasza.

Restauracja Dobra Nasza w Wałbrzychu

W środki pełno, wszystkie stoliki zajęte prócz jedno przy wejściu. Zajmujemy go, nim uda nam się rozebrać i usiąść dostrzegamy, że na drugim końcu zwalnia się miejsce. Przechodzimy do niego i rozsiadamy się, jest o wiele wygodniej. Pojawia się obsługa, menu jest krótkie, nie wyrafinowane, po prostu domowe. Zamawiamy i rozglądamy się dookoła.

Wszyscy klienci sprawiają wrażenie stałych klientów, mieszkańców pobliskich bloków. Jest gwarno, ale panuje domowa atmosfera. Przy jednym dłuższym stoliku odbywają się urodziny. Jest tort, odśpiewane na stojące Sto lat, balony i zapakowane w kolorowe papiery i torby prezenty. Popijam kompot i przypominam sobie opowieści znajomych, którzy stołowali się w takich miejscach będąc w Portugalii.

Czuć, że wszyscy są obyci z miejscem, czują się tutaj swobodnie. Potwierdza to relacja z obsługą. Ta miła, bez przesadnej wydumanej sztucznej uprzejmości, zwinna, szybko przynosiła zamówione dania. Nie miałem już żadnej wątpliwości, że trafiliśmy pod dobry adres, a jedzenie musi być naprawdę dobre. Wreszcie na stole pojawiają się talerze z zamówionym jedzeniem.

Obiad w restauracji Dobra Nasza

Domowy rosół na rozgrzewkę, z dobrym makaronem, kilka łyżek na spróbowanie. Przede mną prawdziwa uczta. Kotlet schabowy z ziemniakami i zasmażaną kapustą to mój główny cel. Porcja jest bardzo obfita i umysł podpowiada mi, że pokusa spróbowania pierogów nie wyjdzie mi na dobre. Kartofle idealnie ugotowane, podobnie jak kwaśność kapusty. Kotlet z dobrą panierką. Wszystko smaczne, a do tego prawdziwy domowy kompot podany w dużym szklanym kubku.

Restauracja Dobra Nasza serwuje też ruskie pierogi, z którymi postanowiłem się zmierzyć. Nie zawiodłem się. Może w ich przypadku byłbym mniej skłonny do porównania z lepionymi w domu, ale przyznać muszę, że smakowały naprawdę dobrze. Można nazwać mnie łakomczuchem i że krytykować za takie obżarstwo, ale na talerzu nie pozostał ani jeden kęs.

Za to nuggety z piersi kurczaka nie przypominały tych z fast foodów. To znów prawdziwa domowa robota. Do tego smaczne frytki (tak, spróbowałem i ich) i choć nie do końca tak powinien wyglądać domowy obiad dla młodej pociechy to jadło je ze smakiem. Porcja zaś była tak duża, że nie do przejedzenia przez jedno dziecko.

Najedzeni opuszczaliśmy restaurację Dobra Nasza. Może nie jest to miejsce, które zachwyci wystrojem, ale za to zapewnia naprawdę dobre domowe jedzenie. Nie dziwi więc zatem polecanie jej zapewne nie tylko przez miejscowych, ale również tych, którzy dzięki tym opinią trafili do tego kulinarnego zakątka w Wałbrzychu. I niech ta historia z polecenia trwa dalej.


Restauracja Dobra Nasza, Wałbrzych, Polska, listopad 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.