Szkoła Narciarska I Snowboardowa Czorsztyn Ski Kluszkowce

Drugi weekend stycznia, na stoku narciarskim ośrodka Czorsztyn Ski odbywają się zawody Mistrz PolSki. Młodzi i starci zawodnicy walczą o tytuły w jeździectwie szybkim i slalomach. Na górze Wdżar w Kluszkowcach zaawansowani narciarze mijają się z amatorami, dziećmi i dorosłymi, których doświadczenie liczone w godzinach przeliczyć można na palcach jednej ręki. Niemal przy każdym stoku narciarskim spotkamy dziś szkoły nauki jazdy na nartach. Nie inaczej jest przy Ośrodku Narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. Szkoła narciarska Czorsztyn Ski prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe.

Nauka jazdy na nartach

Jedna lekcja trwa 55 minut. Cena uzależniona jest od ilości wykupionych godzin jazdy z instruktorem. Gościom hotelu Pod Wulkanem po okazaniu vouchera przysługują dodatkowe rabaty. W zależności od stopnia zaawansowania nauka jazdy na nartach prowadzona jest na wyciągu 9, 4, 5, 8 oraz z głównej trasy. Nie ocenię skuteczności przekazanej wiedzy na własnym przykładzie. Obserwując uczącego się zaobserwowałem, że z każdą godziną poprawia technikę. Ile w tym zasługi instruktora, a ile praktyki na stoku narciarskim?

Nauka jazdy na nartach na górze Wdżar
Nauka jazdy na nartach na stoku Czorsztyn Ski

Najważniejsze, że z czasu spędzonego na nauce nie uznano za zmarnowany. Wiedza szła w parze z nicią porozumienia, bez uwag po zakończeniu. Być może gdyby szkółka narciarska funkcjonowała jako ta jedyna jedyna na trasach ośrodka narciarskiego Czorsztyn Ski ich jakoś pozostawała by dłużej w lepszym stanie. Jednak na górę Wdżar przybywa dużo innych szkółek. Od wczesnych godzin porannych po późno popołudniowe przejeżdżamy obok ciągnącej się nitki ubranych w jaskrawo kolorowe kamizelki grup.

Najbardziej odczuwalna obecność ich jest przy wyciągach. Szkoda, że szkolący nie prowadzą również ABC zachowania się i kultury względem innych narciarzy. Przepychanki, odzywki, zarozumialstwo, cechy, które tylko dorośli przykładem i zwróceniem uwagi są w stanie wyeliminować u młodzieży i (niestety) dzieci. Bez dobrego wychowania nigdy nie będziemy się czuli dobrze, myśląc o pozytywach spędzania czasu na stoku.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Ośrodek narciarski Czorsztyn Ski
Ośrodek narciarski Czorsztyn Ski

Dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski posiada profesjonalną wypożyczalnię nart, kijków, butów, kasków czyli wszystkiego co niezbędne by czuć się dobrze i bezpiecznie na stoku narciarskim. Choć sam skorzystałem zaledwie z wypożyczenia na dzień kijków potrzebnych na lekcje z instruktorem, to z obserwacji muszę przyznać, że obsługa działa tam sprawnie i w pełni profesjonalnie.

Kto więc wybiera się na górę Wdżar aby pojeździć na nartach czy snowboardzie i nie ma własnego sprzętu, niech będzie spokojny. Na miejscu wypożyczy wszystko co potrzeba.


Szkoła narciarska i snowboardowa, Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski, Kluszkowce, styczeń 2020
zdjęcia: źródło własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.