Apartament Villa Toscana Ostoja Jaworki

Z końcem września 2020 roku restrykcje dotyczące nocowania w hotelach nie były jeszcze tak surowe. W trakcie pobytu w Hilton Garden Inn w Krakowie można było zrezygnować z śniadania, w ten sposób ograniczyć do minimum kontakt z innymi gośćmi. Słyszałem też o hotelach, w których posiłki dostarczano pod drzwi pokoju.

Ostoja Jaworki

Ostoja Jaworki
Ostoja Jaworki

Sytuacja pogorszyła się z początkiem listopada. Hotele otwarte tylko dla podróżujących służbowo. Szybko wymyślono obejścia dla tego przepisu. Ciągle dostępną opcją było wynajem apartamentów. Szczególnie gdy chcieliśmy ruszyć w nieznane, mało odwiedzane miejsca. Jaworki w gminie Szczawnica okazały się miejscem wymarzonym na długi listopadowy weekend.

Turystów niewielu, przepiękna polska złota jesień, idealny czas i miejsce na wypoczynek, spacery po okolicy wsi Jaworki w gminie Szczawnica. Podziwiamy wąwóz Homole, wędrujemy rezerwatem Biała Woda. Tuż obok dolnej stacji narciarskiej Arena – Homole znajduje się osiedle apartamentów Ostoja Jaworki. Jeden z nich, apartament Villa Toscana, staje się naszą bazą noclegową.

Apartament Villa Toscania

Apartament Villa Toscana Ostoja Jaworki
Apartament Villa Toscana Ostoja Jaworki

Czy wieś Jaworki może kojarzyć się z Toskanią? Wystarczy spojrzeć przez okno w łazience apartamentu by znaleźć cząstkę tej włoskiej krainy. Wrażenie to pogłębia wystrój przestronnego mieszkania. Salon z aneksem kuchennym, sypialnia, antresola, a nawet łazienka posiadają zawierają odniesienia do toskańskich winnic. Ściany i sufity przypominają stylem wnętrza dawnych śródziemnomorskich domostw. Jest klimatycznie, a jednocześnie nowocześnie.

Pomijając duży ekran telewizora i sprzęt stereo w salonie, kuchnia posiada zmywarkę, płytę indukcyjną, oczywiście lodówkę z zamrażarką i ekspres ciśnieniowy do kawy smeg. Aromatyczny zapach parzonej w nim kawy roznosił się po całym apartamencie.

Aneks kuchenny apartament Villa Toscana Ostoja Jaworki
Aneks kuchenny apartament Villa Toscana

Jedną z atrakcji Villa Toscana jest wanna, a w zasadzie kabina z masażami, biczami wodnymi i deszczownicą. Takie własne, domowe spa. Możecie odizolować się od świata i zamknięci, w ciszy lub przy muzyce zrelaksować się i odpocząć. Małą niedogodnością jest nieproporcjonalnie mały bojler, który dosyć długo nagrzewa wodę. Druga osoba chcąca skorzystać z hydromasaży musi się liczyć z chłodną wodą.

Wystrój łazienki to również odniesienia do włoskiego wystroju, z wykorzystaniem nowoczesnego designu. Ładna, głęboka umywalka nieco traci na praktyczności. Coś za coś, niedogodność rekompensuje widok z okna, z którego widać pagórki, mniejsze i większe wzniesienia rezerwatu Biała Woda.

Rezerwacja pobytu w Villa Toscana

Salon w apartamencie Villa Toscana
Salon w apartamencie Villa Toscana

Oprócz małżeńskiego łoża do dyspozycji gości jest rozkładana rogówka w salonie i posłania na antresoli. Dostać się można do niej po drabinie dostępnej w sypialni. Jeżeli odwiedzicie Villę Toscana ze swoimi pociechami będzie to dla nich duża atrakcja.

Ostoja Jaworki, gdzie znajduje się apartament Villa Toscana, to cztery jednakowe budynki. Na terenie obiektu dostępny jest parking z wyznaczonymi miejscami dla każdego lokalu. Jest plac zabaw i miejsce do grillowania. W trakcie naszego pobytu nie było zbyt wielu gości. Oprócz naszego samochodu stały zaledwie dwa inne pojazdy.

Zapewne sprawy mogą się mieć inaczej w zimie. Idealna lokalizacja, tuż przy stacji narciarskiej Arena Homole, to wystarczający argument aby myśleć o wynajmie i pobycie w trakcie zimowego wypoczynku. Oczywiście pod warunkiem, że wyciąg krzesełkowy na górę Homole będzie czynny.

Sypialnia w apartamencie Villa Toscana
Sypialnia w apartamencie Villa Toscana

Nocleg w apartamencie Villa Toscana zarezerwować można między innymi pośrednictwem bookingu. W wysokim sezonie o wolne terminy może być trudno, warto więc planować wcześniej pobyt. Ja z chęcią wróciłbym, aby po powrocie ze stoku ogrzać się przy kominku z lampką wina lub szklanką lokalnego piwa.


Apartament Villa Toscana, Ostoja Jaworki, wieś Jaworki, gmina Szczawnica, listopad 2020
zdjęcia: źródło własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.