Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg

Wracamy z Fromborka, parkujemy samochód na parkingu hotelu Młyn Aqua SPA Elbląg. Sprawy meldunkowe mamy już za sobą. Część noclegowa oddzielona jest od basenowej, która mieści się po drugiej stronie brukowanej ulicy.

Pokój w hotelu Młyn

Pokój dwuosobowy w Hotelu Młyn
Pokój dwuosobowy w Hotelu Młyn

Czas obostrzeń dopiero co został poluzowany. Chociaż otwarte zostały hotele, to ich część aqua SPA pozostała nadal zamknięta dla gości. Dla nas to niewielka strata. Chcemy zobaczyć miasto Elbląg, a jest już popołudnie. Do dyspozycji gości w hotelu Młyn jest winda. To ułatwia wniesienie bagaży. Covidowe restrykcje ograniczają ilość osób. Wozimy walizki, później poruszamy się schodami, zasłaniając przy tym usta i noc maseczką.

Nasz pokój w hotelu Młyn Elbląg jest przestrzenny. Dostawka dla trzeciej osoby usytuowana jest we wnęce, dodatkiem jest dodatkowy czerwony fotel, jest dużo miejsca. Łóżko jest wygodne, można się dobrze wyspać i wypocząć. Pokój jest wyposażony w stylowe meble, z wielką szafą i biurkiem. Łazienka z prysznicem, duża, czysta, brak jakichkolwiek uwag. Nasz czas pobytu jest krótki, przed nami kolejne godziny poza hotelem.

Pokój dwuosobowy z dostawką w Hotelu Młyn
Pokój dwuosobowy z dostawką w Hotelu Młyn

Na zwiedzanie Elbląg wybieramy się pieszo. Jak się okazuje to nie mały kawałek zanim dojdzie się na stare miasto. Odległość hotelu Młyn od centrum Elbląga to spora niedogodność, chyba, że zakładacie korzystać z transportu własnego lub lokalnych taksówek, które jak się okazuje dowiozą was za całkiem przyzwoite pieniądze.

Nocleg w Elblągu

Wróciliśmy do hotelu Młyn Elbląg z miłym taksówkarzem, który za kurs ze starego miasta skasował tylko 10 zł. Wymienił nam wiele kolejnych ciekawych miejsc. Nie da się ukryć, że Elbląg sam w sobie oraz jego okolica to szerokie spektrum różnych atrakcji. Chociaż Hotel Młyn jest położony nieco na obrzeżach i z jednej strony wydaje się świetną bazą noclegową, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę jego część rekreacyjną z basenami i SPA.

Hotel Młyn Elbląg
Hotel Młyn Elbląg

To z drugiej zaś, trzeba mieć na względzie kwestie transportu gdy w naszych planach uwzględnimy zwiedzanie starej części miasta Elbląg. Pobyt w hotelu Młyn uznajemy za udany, choć bardzo krótki. Miła obsługa, wyrozumiała i pomocna. Klimatyczne miejsce, zapewniające wszystkie niezbędne wygody, w oryginalnym stylu, w murach mających swoją własną historię.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Hotel Młyn Aqua SPA, Tadeusza Kościuszki 132, 82-300 Elbląg

Zdjęcia: źródło własne, maj 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.