Hotel Morsko Plus W Zawierciu

Urokliwe są spojrzenia w dal na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Mini widoki wyłaniają się niespodziewanie. Białe skały wyrastające z niepozornych pagórków i wzniesień. Wyciszające pierwsze oddechy wiosny, spokojne i odprężające. Chce się jechać i pobyć. Wyjechać, dojechać na zarezerwowane miejsce i poczuć to wszystko.

Ośrodek wypoczynkowy Morsko Plus

Ośrodek wypoczynkowo rekreacyjny Morsko Plus w Morsku Zawiercie
Ośrodek wypoczynkowo rekreacyjny Morsko Plus w Morsku Zawiercie

W lecie można między innymi pojeździć konno, popływać na basenie, pograć w tenisa. Na przełomie zimy i wiosny (dosłownie) można pojeździć na nartach. To nie bzdura, a fakt. Stok, nie duży, prosty i nie trudny. Utrzymany na tyle ile pozwala pogoda. Jest i za to duży plus.

Z zarezerwowanego pokoju można wyjść jeszcze pograć w bilard oraz ping ponga. Przyciąga też restauracja. Najbardziej gdy da znać o sobie głód. Pustki w jej środku mogą świadczyć albo o niesmacznym jedzeniu lub niekonkurencyjnych cenach. Zamówiona strawy okazują się bardzo dobre i obfite. Takie są niestety również ceny. Najgorsze jednak rozczarowanie czeka rano.

Stok i wyciąg narciarski przy ośrodku rekreacyjnym Morsko Plus
Stok i wyciąg narciarski przy ośrodku rekreacyjnym Morsko Plus Zawiercie

Pobudka i ta powtarzająca się prawie codziennie myśl: Kawy! Niestety szybka poranna toaleta nie jest wynagradzana śniadaniem wliczonym w cenę pokoju. Dopiero siadając przy stole uświadamiamy sobie, że nigdzie nie ma informacji na ten temat. Kto pyta nie błądzi. Bez odpowiedzi zostanie również domysł, czy cała ta zagrywka związana jest z wykorzystaniem ludzkich przyzwyczajeń. To już w zasadzie standard iż śniadanie mamy w cenie pokoju. Musi być jednak wyjątek by potwierdzić regułę.

Osobny temat stanowi dostępność do TV Sat. Zgłoszony problem z odbiorem został po ogólnych oględzinach podsumowany stwierdzeniem: Nic na to nie poradzę. Jura Krakowsko Częstochowska ma w sobie dużą siłę przyciągania i nie sposób zrezygnować z myśli, że jeszcze tam się wróci. Nie zatrze tych planów nawet miejsce noclegowe.
___

Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Morsko Plus w Morsku, Zawiercie, luty 2010;

zdjęcia: fotografia wyróżniająca za www.morsko.com.pl, pozostałe źródło własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.