Kąpielisko Termalne I Zjeżdżalnie Eger

Przed wejściem kolejki do kas. Nikogo nie powinno to dziwić skoro baseny termalne w Eger położone są niemal w centrum. Płatne parkingi szybko się zapełniają tak jak miejsca w cieniu koron wielkich drzew. Prawie każdy wypożycza płatny leżak i ustawia go kryjąc się przed słońcem. Choć tłum nie maleje nawet późnym popołudniem to kąpielisko termalne Eger ma na tyle wielki teren, że nikt nie wchodzi sobie na głowę. Odwiedzamy je ostatniego dnia pobytu w Egerze.

Zjeżdżalnie na Egri Termal

Zjeżdżalnie na kąpielisku w Eger
Zjeżdżalnie na kąpielisku w Eger

Szybciej zajmiecie miejsce w basenie z masażami wodnymi niż zjedziecie jedną z trzech dostępnych na kąpielisku w Egerze zjeżdżalni. Obsługa nie śpieszy się z robotą i nie wiele robi sobie z niecierpliwości przybyłych. Kiedy wreszcie pierwsi chętni ruszają automatycznie ustawia się kolejka do pontonów. Zjeżdżalnia pontonowa zdecydowanie przoduje, co widać nie tylko frekwencji. Dużo lepiej wypadają zjazdu podwójnym pontonem, choć zawrotnych prędkości tutaj raczej nie osiągniecie.

Żółta zjeżdżalnia, bez pontonu, wymaga wagi ciała. Młodsze osoby mają problem ze swobodnym zjazdem i bywa, że na niektórych odcinkach muszą się wspomagać własnymi siłami, odpychając się by dojechać do końca. Takich problemów nie ma za to na zjeżdżalni familijnej o tęczowych kolorach. Zjazdy parami są niepowtarzalne i niemal za każdym razem kończą się innym finałem. Dużo przy tym śmiechu i zabawy.

Dla młodszych pociech kąpielisko termalne w Eger przygotowany ma odrębny basen z zamkiem, z którego można zjeżdżać do wody mniejszymi zjeżdżalniami. W jego okolicy rozbija się najwięcej rodzin z małymi pociechami. Tuż obok niego znajduje się basen pływacki. Jeżeli macie ochotę popływać w spokoju na dłuższych dystansach koniecznie pamiętajcie o czepku na głowę, który jest w nim obowiązkowy.

Baseny termalne w Egerze

Gorące, cieplejsze i nieco chłodniejsze o właściwościach mających poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Na kąpielisku termalnym w Egerze woda o najwyższych temperaturach nie jest oczyszczana z wierzchu przez obsługę. Sierpniowe, słoneczny dzień, zanurzając się w wodzie, co jakiś czas trzeba odgarnąć dłonią pływający osad i liście. Trudno do końca stwierdzić czy to składniki wody czy najzwyklejszy brak jej filtracji.

Baseny termalne w Egerze
Baseny termalne w Egerze

Za wszelkie bąbelki i bicze wodne nie trzeba płacić dodatkowo. Oczywiście te atrakcje nie są dostępne cały czas, choć uczciwie trzeba przyznać, że uruchamiają się automatycznie według określonego schematu. Cierpliwość jest lepiej wynagradzana niż tam gdzie dodatkowo trzeba za to płacić. Kryta część basenów składa się z dwóch części. Ta pierwsza, do której można dostać się zewnętrznym basenem jest gwarna. Gdy tylko uruchamiana jest rwąca rzeka tłum jest tak duży, że nie trzeba się obawiać pędzącej wody.

W drugiej części krytych basenów panuje cisza. Tam panuje też wyższa temperatura powietrza, co może być jednym z powodów, że przebywanie tam, siedząc w gorącej wodzie robi się nieco męczące. Można potraktować to jako saunę o niskiej temperaturze. Powrót stamtąd do basenów zewnętrznych jest bardzo przyjemny i orzeźwiający.

Gastronomia na termach w Egerze

Atrakcje dla dzieci na kąpielisku w Egerze
Atrakcje dla dzieci na kąpielisku w Egerze

Pod względem dostępności jedzenia i picia kąpielisko termalne Eger nie różni się niczym od tego co zastać można na innych węgierskich termach. Mamy więc punkt gdzie zjecie gulasze, zupy, dania fast foodowe. Jest też ryba hekk i oczywiście langosze, do którego kolejka zaczyna się około południa i nie słabnie przez kolejne trzy godziny.

Baseny termalne Eger to atrakcja miasta, która przyciąga tłumy przyjezdnych. Wszystko dzięki łatwej dostępności, różnorodności basenów i atrakcji na jego terenie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od szczypty adrenaliny na zjeżdżalniach, bo błogie nic nie robienie w termalnych basenach.


Zakamarki Świata

Lokalizacja: Egri Termál- és Strandfürdő, Eger Petőfi Sándor tér 7, Petőfi Sándor tér 2, 3300 Węgry
Zdjęcie: źródło własne, sierpień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.