Citi Hotel’s Łódź

Hotel Citi Łódź należy do sieci hotelowej prowadzonej przez Grupę CFI. To być może mało znacząca informacja, chociaż z drugiej strony jeżeli przypadnie nam do gustu to może zechcemy dokonać rezerwacji planując nocleg we Wrocławiu, Warszawie lub Gdańsku. Akurat w tych miasta oferują sporą bazę hotelową. Wybór jest kwestią ceny, a przede wszystkim składników, z których się ona składa.

Hotel z parkingiem

Poruszanie się samochodem po Łodzi we wrześniu 2023 to prawdziwy koszmar i utrapienie. Odnoszę wrażenie, że przebudowa drug trwa tam od nieskończoności i końca tych prac nie widać. Hotel Citi Łódź położony jest na obrzeżach głównego centrum. Oferuje parking dla gości. Biorąc pod uwagę przystępną cenę za pokój wydaje się idealny. Może kiedyś tak będzie. Pod oknami biegnie linia tramwajowa więc wygodnie będzie wsiąść i podjechać w pobliże choćby ulicy Piotrkowskiej.

Hotel Citi Łódź pokój
Pokój w Hotel Citi Łódź

Potwierdzając rezerwację w Citi Hotel’s Łódź otrzymamy wskazówki co do dojazdu. Pomimo, że google maps oraz zastana rzeczywistość wskazują inaczej należy trzymać się wskazanej przez obsługę drogi i dojechać do celu niemal po terenie budowy. Przed wejściem do recepcji dostępnych jest kilka miejsc parkingowych. Pozostałe mieszczą się za budynkiem. Jeżeli jednak nie uda się nam zatrzymać na żadnym z nich, do dyspozycji mamy jeszcze jeden plac.

Czy w dzień, czy wieczorem problemu ze znalezieniem miejsca nie ma. Odległość do celów takich jak łódzkie ZOO czy sama ulica Piotrowska oraz bałagan komunikacyjny w centrum miasta sprawiają, że przemieszczamy się naszym samochodem niemal codziennie. Jest to poniekąd wygodne, chociaż nie koniecznie praktyczne, od choćby spacer po ulicy Piotrkowskiej zaliczyć należy w takiej sytuacji w obie strony.

Pokój w Hotelu Citi Łódź

Citi Hotel’s Łódź otwarty został wiosną 2023 roku. Minął co najmniej kwartał gdy pojawiliśmy się na recepcji. Personel wydaje się wciąż świeży, nieobyty jeszcze ze swoim fachem. Jest miło, uprzejmie, ale odnosi się wrażenie, że wciąż jest to wyuczone, mało naturalne. Najlepiej będzie jak szybko zapłacimy, weźmiemy klucz i udamy się do pokoju. Trzeba oddać, że obsługa jest zaangażowana i stara się aby wszystko było jak najlepiej. Problem z kluczem (karty magnetyczne, alternatywnie zwykły klucz) starano rozwiązać się jak najszybciej to możliwe.

Pokój w Citi Hotel's Łódź
Pokój w Citi Hotel’s Łódź

Hotel Citi Łódź to siedmiopiętrowy budynek, do dyspozycji gości są dwie windy. Z tego jedna w trakcie naszego pobytu odmówiła posłuszeństwa. Mimo to nie dochodziło do zatorów, długiego czekania. Zresztą do pokoju na drugim piętrze najlepiej wybrać się schodami. Wnętrze korytarzy jak również samych pokoi bardzo gustowne, na ścianach umieszczono ryciny maszyn, lokomotyw, ładnie się to wszystko uzupełnia i komponuje zresztą.

Pokój jasny, z podwójnym łóżkiem plus dostawka był dla trzech osób nieco za mały.. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że była to przede wszystkim nasza baza noclegowa w Łodzi to nie ma powodu do narzekań. Czysto, schludnie, łóżka wygodne. Ciszę nocną zaburza wyjeżdżająca z garażu naprzeciwko hotelu straż pożarna. Póki trwa remont drogi jest to jedyne uniedogodnienie. Łazienka czysta, duża przestrzeń zapewnia więcej komfortu niż nawet sam pokój.

Śniadania w Hotel Citi Łódź

W pokoju dostępny jest czajnik, filiżanki. Można więc zaparzyć sobie kawę lub herbatę. Brak lodówki, Telewizor z podstawowymi kanałami, w tym kilka głównych kanałów informacyjnych w obcych językach. Całość wyposażenia uzupełnia przestrzenna szafa oraz biurko. Restauracja, w której podawane jest śniadanie ma wystarczająco dużo stolików, aby każdy znalazł swój kąt o ulubionej porze. Kawa z ekspresu, do wyboru, kilka rodzai herbat.

Śniadanie w Citi Hotel's Łódź
Śniadanie w Citi Hotel’s Łódź

Ogólnie poziom i wybór pozycji śniadaniowych dań i składników nie zachwyca. Hotel Citi Łódź oferuje standard pod tym względem. Do obsługi sali jest jedna osoba, która z racji powierzonych zadań nie śpieszy się przy zbieraniu talerzy. Musi zadbać aby nie zabrakło choćby jajecznicy, a zabrakło, czy innych składników, jak choćby pieczywo. Ogólnie każdy jest samowystarczalny, syci się tym czym chata bogata i wraca do siebie. Z okna restauracji rozpościera się widok na ulicę. Widać jak kolejne samochody opuszczają parking.

W Łodzi nie można narzekać na zaplecze gastronomiczne, stąd śniadanie w hotelu Citi Łódź można potraktować jako coś na szybko i w drogę. Citi Hotel’s Łódź spełnił swoje zadanie, choć w obecnej chwili dojazd do jakiejkolwiek atrakcji zajmuje dwa razy dłuższą drogę i czas niż wskazywałyby mapy. Kiedy okolica pod względem dróg wróci do normy, wtedy oferta hotelu przy Przybyszewskiego 99 w Łodzi stanie się naprawdę atrakcyjna.

___

Zakamarki Świata

Lokalizacja: Citi Hotel’s Łódź, Stanisława Przybyszewskiego 99, 93-126 Łódź

Zdjęcia: źródło własne, wrzesień 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.