Jaworki Gmina Szczawnica

W ostatni weekend listopada poprószyło śniegiem, stoki naśnieżane, zapaleńcy ruszyli na narty. W teorii trzeba było wracać na noc do domu. Hotele i pensjonaty zamknięte dla gości z powodu zakazu rządu, który z powodu pandemii podejmuje nieprzemyślane decyzje. Nad stokami też zawisły czarne chmury. Jednak ktoś coś miał w interesie i nagle zakaz ku uciesze miłośników białego szaleństwa zniesiono. Kto więc sprytny szukał rozwiązania na znalezienia noclegu. Nikomu nie chce się jeździć w tą i z powrotem. Jak więc teoria poległa w praktyce?

Wieś Jaworki w gminie Szczawnica

Polana wieś Jaworki
Polana wieś Jaworki

Zaraz po wejściu tych nieprzemyślanych przepisów, na początku listopada, przeglądając wyszukiwarki noclegów szybko można było zorientować, że zakazy nie dotyczą apartamentów. Tak zrodziła się dla nich szansa. Oferty znikały w oczach. Nam udało się zarezerwować nocleg w miejscowości Jaworki w gminie Szczawnica.

Staram się już nie zadawać pytania co tam robić? zanim nie dowiem się czegoś o pobliskiej okolicy, do której jadę, choć na kilka dni. Na miejscu w Jaworkach okazało się, że jest co robić, że większym problemem będzie czas jaki mieliśmy tam spędzić.

Samotne drzewo wieś Jaworki
Samotne drzewa na polanie.

Pogoda niemal idealna, błękitne niebo, ciepło jak na jesień. Przechodzimy Wąwóz Homole i drugi w rezerwacie Biała Woda. Odwiedzamy stację narciarską Arena – Homole. Wszędzie wcale albo garstka ludzi. To sprawia, że wszyscy pozdrawiają się, mówią sobie Dzień dobry, zachowują dystans by czuć się bezpiecznie.

W Jaworkach jest co podziwiać i gdzie spacerować. Gdy zgłodnieliśmy ruszamy po doskonałe pstrągi z Markowej Zagrody w Mizernej. A gdy jest nam mało jedziemy na wieże widokową do Krynicy Zdrój. Przygoda za przygodą, że aż żal wyjeżdżać i chce się wrócić znów zimą, na ferie, na narty.

Most dla Muzyki im. Nigela Kennedyego
Most dla Muzyki im. Nigela Kennedyego

Niestety głupota, która cechuje polityków może wszystko zaprzepaścić. Nie ma chyba lepiej zabezpieczonej osoby niż narciarz w kasku, masce, goglach i rękawicach. No chyba jeszcze tylko szermierz. Skąd polityk może to wiedzieć?

Trudno dziś powiedzieć jak będą wyglądać ferie i po feriach, co jeszcze wymyślą ci wybrani. My mamy plan, jeżeli tylko wszelkie okoliczności będą sprzyjać ruszymy znów na Krościenko i dalej przez most do Szczawnicy by zaszyć się w Jaworkach i cieszyć się zimowym pobytem na Arenie-Homole i innych okolicznych stokach.


Jaworki, gmina Szczawnica, Polska, listopad 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.