Kawiarnia Bohema Szczawno Zdrój

Po zabiegach w sanatoryjnych gabinetach lekarskich, nasyceniu wodą o właściwościach leczniczych można pozwolić sobie na małe grzeszki. Dobra kawa i kawałek ciasta wystarczą w zupełności. Kawiarnia Bohema Szczawno Zdrój to doskonałe miejsce, w którym można zapomnieć o wynikach badań, przestrogach lekarzy, diecie.

Kawiarnia Bohema Szczawno Zdrój

Bufet w kawiarni Bohema Szczawno Zdrój
Bufet w kawiarni Bohema Szczawno Zdrój

Wystrój wnętrza kawiarni Bohema jest klimatyczny, ciepły, domowy. Stoliki dla par lub większych grup oraz kanapy, fotele i ławy dla wygodniejszych gości. Pierwszego zawrotu głowy człowiek dostaje za ladą kiedy widzi te kuszące wypieki. Drugi raz gdy otworzymy kartę z menu. Siadamy na wygodnych, stylowych fotelach i kanapie. Wystrój rodem z cepelii wydaje się wypierać przez własne oryginalne dekoracje. Kawa w takim miejscu musi być aromatyczna i mocna.

Czekamy na wybrane przez nas łakocie. To prawdziwa uczta dla łasuchów. Dostaje wielki kawałek makowca. Masa makowa nieco sucha, aromat silnie migdałowy, z dużą ilością cukrowego lukru na wierzchu, a wszystko na na kruchym cieście. Kawa jest tu niezbędną przeciwwagą dla tej aż nad słodkości.

Drugi deser to eklerek, jedynie go próbuje. Krem intensywny, ale delikatny, nie przesłodzony. Już wiem, że te tłumy w kawiarni Bohema to nie przypadek. Ludzie nie przychodzą tutaj tylko dlatego, że nie ma gdzie indziej pójść. Tu spędzą się miło czas, odpoczywa, rozkoszując poezją słodkich smaków. Lody w kawiarnia Bohema w Szczawno Zdrój sygnowane są jako wyrób jednego z ogólnopolskich mistrzów cukiernictwa. Deser lodowy na bazie banana jest bardzo słodki, ale nie mdły. Lody idealnie wyważone między smakiem, a orzeźwieniem. To nie bryły lodu, a idealne kule schłodzonej masy.

Kawiarnia Bohema w Szczawno Zdrój sąsiaduje z Teatrem Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego. Dzieli z nim między innymi toalety. Obsługa kawiarni miła, szybko reagująca, uprzejma. To były słodko i miło spędzone chwile. Jak zresztą cała wizyta w Szczawno Zdrój, cichej, spokojnej miejscowości. Warto zajrzeć, zatrzymać się i pozwolić sobie na małe co nieco.


Kawiarnia Bohema, Szczawno Zdrój, Polska, listopad 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.